ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:15 27.03


За сім днів 11 провалів колекторів зафіксував "Полтававодоканал"

Однією з найболючіших проблем комунального підприємства "Полтававодоканал" є катастрофічна ситуація зі зношеними каналізаційними колекторами. Лише протягом тижня сталося одинадцять провалів колекторів.

 На розі вулиць 23 вересня та Київське шосе працівники КП «Полтававодоканал» проводять ремонт каналізаційного колектору. Його проклали ще в 70-х роках минулого сторіччя із залізобетонних труб.

Комунальники ведуть роботи на глибині до 5 метрів, ще зі значною кількістю перетинань з іншими комунікаціями. Міська каналізація бере свій початок в 1929 році.

Більшість колекторів з залізобетону побудовано у 60-80 роках минулого сторіччя. Як показав аналіз причин виникнення аварій на колекторах, основною причиною є сульфатно-газова корозія, яка руйнує складову бетону. Як наслідок – просідання ґрунту і утворення так званих «провалів», повідомили у прес-службі КП «Полтававодоканал».

На сучасні поліхлорвінілові конструкції планують замінити більше 50 метрів старого колектору. Термін експлуатації нових конструкцій — понад 50 років. До робіт залучили провідних фахівців підприємства і спеціалізовану техніку.

Якщо п’ятнадцять років тому таких випадків виникало 10-15 на рік, то з часом тенденція збільшується і потребує невідкладних заходів. Тільки за минулий тиждень сталося 11 провалів на колекторах 

зауважив начальник служби каналізації Іван Мистюк.

Фахівець пояснив, що масове танення снігу показує гостроту проблеми останніх десятиліть з каналізаційними колекторами в місті. Частковий ремонт місць аварій власними силами підприємства не дає сталого позитивного результату.

Майже одночасно з ладу виходить мережа не в одному місці, а по всій довжині. Підхід до ремонтно-відновлювальних робіт має бути комплексним.

За рішенням цієї проблеми стоять кошти, яких підприємству бракує.

Спеціаліст говорить, що ситуацію по Полтаві контролює цілодобова робота 5-6 аварійно-відновлювальних бригад служби каналізації, але паралельно до диспетчерської служби надходить до 50 заявок з приводу засміченої каналізації, які теж потребують негайного вирішення.

«Водоканалівці» щоденно запобігають проблемам з водовідведенням в місті. Техніка також потребує оновлення.

КП«Полтававодоканал» нагадує, що в зв’язку з погодними умовами можливе потрапляння талої води в систему каналізації міста і її переповнення, тому підприємство цілодобово працює в посиленому режимі. У разі виявлення проблем в роботі каналізації просяит телефонувати до диспетчерської служби: 56-96-00, (050) 49-55-700, (098) 16-55-700.

Полтававодоканал, колектор, водопостачання, ремонт

За темою:

  • Рахунки за воду і тепло розподілятимуть по-новому
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.