ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:30 03.02


Заблокували телеканали 112 Україна, NewsOne, ZIK

Президент Володимир Зеленський ввів санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та його телеканалів. Це викликало неабиякий суспільний резонанс.

Як повідомляє пресслужба ОП, Зеленський на 5 років запровадив персональні санкції проти самого Козака та каналів, що йому належать:112 Україна, ZIK, Newsone.

Санкції передбачають:

1) блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;

2) обмеження торговельних операцій;

3) обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;

4) запобігання виведенню капіталів за межі України;

5) зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;

6) анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності;

7) повна або часткова заборона вчинення правочинів щодо цінних паперів, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції згідно з цим Законом;

8) припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну
з іноземної держави чи вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави;

9) заборона передання технологій, прав на об'єкти права інтелектуальної власності;

Так само на 5 років запровадили санкції щодо телеканалів «112 Україна», «NewsOne», «ZIK». Вони передбачають:

блокування активів;
– запобігання виведенню капіталів за межі України;
– зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;
– анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності;
– заборона користування радіочастотним ресурсом України;
– припинення надання послуг з ретрансляції/розповсюдження телепрограм/надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування.

 

Водночас онлайн-мовлення зазначених телеканалів триває на Youtube. 3 лютого трансляцію всіх трьох каналів дивилися близько 15 тис осіб.

Політики називають указ президента незаконним, оскільки санкції можуть вводитися тільки проти іноземних юридичних і фізичних осіб.

Станом на грудень 2020 року середня частка каналів у панелі 18+ (міста понад 50 тис) ZIK - 1,29, Newsone - 1,03, 112 - 1,05.

Відповідно до закону "Про санкції", вони можуть застосовуватися з боку України щодо іноземної держави, іноземної юридичної особи, юридичної особи, яка перебуває під контролем іноземної юридичної особи або фізичної особи-нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, а також суб'єктів, які здійснюють терористичну діяльність.

Підставами для застосування санкцій, серед іншого, є дії іноземної держави, іноземної юридичної або фізичної особи, інших суб'єктів, які складають реальні і\або потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальної цілісності, сприяють терористичній діяльності та\або порушують права і свободи людини і громадянина, інтереси суспільства і держави, призводять до окупації території, експропріації або обмеження прав власності, заподіяння майнових втрат, створення перешкод для сталого економічного розвитку, повноцінного використання громадянами України належних їм прав і свобод.

 

блокування, телеканали

За темою:

  • Обвалилася стіна житлового будинку: з-під завалів врятували двох полтавців
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.