ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:30 05.05


Загиблих на птахофабриці курей закопали поряд із водогоном. ВІДЕО

Жителі села Потоки, що під Кременчуком, б'ють на сполох. Сотні тисяч курей, які нещодавно задихнулися на місцевій птахофабриці, взялися закопувати просто у землю неподалік траси на Полтаву.

Місцеві не хочуть екологічного лиха

Попередня причина загибелі птиці - аварійне відключення електропостачання на трансформаторній підстанції на території підприємства, внаслідок чого відключилася система вентиляції

Місцеві жителі побоюються екологічного лиха, бо поряд із захороненням птиці проходить водогін, який забезпечує водою село Потоки.

 — Це ж не скотомогильник. Так ховати не можна. А запах який страшний. Через пару днів спеки тут взагалі не можна буде перебувати, - заявив депутат Полтавської облради, голова профкому "Укртатнафти" Василь Хоменко.

З ним повністю погоджується начальник Державної екологічної інспекції Центрального округу Євген Мартосенко: "Виритих ям, явно мало. Необхідно спалювати або переробляти тушки. Тут гідробар'єру немає, якщо ховати".

Закопати на тиждень?

У свою чергу, директор птахофабрики Валерій Вакух розповів, що тушки було вирішено вивозити і ховати в землі до вирішення питання переробки, а коли це буде – невідомо: "Якщо за день-два з фабрики не вивеземо, то буде ще більше лихо. А так на тиждень закопаємо, а потім відправимо на утилізацію", - сказав він Кременчуцькій газеті.

Під час екстренної наради було вирішено поховання проводити, але використовуючи в ямах тенти і щільну і не діряву клейонку; до 6 травня включно керівництву фабрики слід надати договір на утилізацію тушок, план проведення подальших робіт. Контроль над ситуацією поклали на представників влади, Держпродспоживслужби, поліції.

Завтра, 6 травня, в Потоках відбудеться виїзне засідання комісії облради з питань екології. А керівництво фабрики попросило у влади  матеріальної допомоги для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.


 

скандал, екологія, мор, птиця, Потоки, влада

За темою:

  • Ліфтовий колапс: у Полтаві розгорівся конфлікт із "Будкомплектом"
  • У Полтаві чоловік погрожував підірвати поліцейський офіс
  • Конфлікт у Козельщині: родину військовослужбовця не виселять до кінця опалювального сезону
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.