ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:05 15.07


Полтавська громада майже не контролює владу

Після фіаско у рейтингу прозорості міжнародної організації "Transperency International Ukraine" зрозуміло: Полтава перетворюється у корупційну яму, в якій розчиняються кошти. А надприбутки надходять корупціонерам.

Під час оцінювання, наскільки місцеве самоврядування дотримується найкращих практик прозорості та підзвітності, враховується велика кількість показників: житлова політика, зрозумілість кадрових призначень, здійснення закупівель за бюджетний рахунок, землекористування та будівельна політика, діяльність комунальних підприємств, використання комунального майна тощо.

В Україні триває реформа децентралізації, і, відповідно, – більше влади та фінансових ресурсів делеговані на рівень муніципалітетів, для зміцнення місцевого самоврядування.

Таким чином, зростає ризик того, що корупція спуститься на нижчий – локальний – рівень влади. Саме тому підвищення рівня прозорості міст є надзвичайно важливим завданням – без цього децентралізація не принесе корисних змін та демократичних перетворень, констатує Nv.ua 

За оновленим рейтингом, на першому місці опинився Львів, за ним - Кропивницький та Івано-Франківськ.

Полтава ж продемонструвала найгірший показник серед всіх обласних центрів, посівши 70-те місце.

Такий низький показник прозорості в Полтаві є непрямим свідченням поширеності корупції в місті та слабкого контролю місцевої влади з боку громади.

Нещодавні корупційні скандали, заворушення навколо незаконної забудови газетного ряду є радше проявами системності та безкарності корупції в Полтаві, ніж окремими, нехарактерними для міста явищами.

Враховуючи згадану реформу децентралізації, всі її переваги для міста можуть бути нівельовані через те, що громада жодним чином не контролює місцеву владу.

Як наслідок – Полтава ризикує перетворитися у корупційну яму, в якій безслідно розчинятимуться кошти, а прибутки надходитимуть наближеним до корумпованих кіл особам.

Для того, аби запобігти таким негативним наслідкам, необхідно стимулювати активність громадянського суспільства в Полтаві та навчати мешканців міста протидії корупції.

Судова система України майже ніколи не може ефективно притягувати до відповідальності причетних до корупції осіб.

Новостворені антикорупційні органи ще не налагодили ефективні механізми протидії корупції, крім того, їх першочерговим завданням є боротьба з корупцією Всеукраїнського масштабу.

Виходить, що на сьогодні ніхто крім самих полтавців не зможе виступити проти загрозливої корупційної ситуації в місті.

Важливість активних дій з боку громадянського суспільства в Полтаві обумовлене ще й тим, що Полтава, будучи обласним центром, виступає певним прикладом для інших міст регіону, формуючи певний тренд до активної антикорупційної діяльності.

Навіть враховуючи глибоку укоріненість корупційних схем в Полтаві та вплив пов’язаних осіб, громадянське суспільство може досягти чималих успіхів у цій боротьбі.

Корупція існує лише до тих пір, доки сприймається суспільством — влада корупціонерів спирається на прийняття суспільством неофіційних “правил” та “понять”.

Щойно жителі українських міст навчаться стежити за рішеннями місцевих рад, контролювати розподіл місцевого бюджету і підіймати резонанс при виявленні протизаконних дій з боку можновладців, розвиток місцевих громад зможе відбуватись без перешкод і в першу чергу — в інтересах цих самих громад.

Сьогодні, в нашій державі є достатня кількість способів контролю можновладців — сайти органів влади, відкриті реєстри власності, електронні декларації, тощо.

Звісно, самі по собі ці інструменти не здатні подолати корупцію на місцях, проте в руках людей, що готові активно відстоювати свої інтереси вони перетворюються на потужну зброю.

Звісно, контроль чиновників та спроби притягнути корупціонерів до відповідальності не є прямими обов’язками громадян - цю функцію мали б виконувати відповідні державні органи.

Проте тоді, коли вони неспроможні виконати покладену на них функцію, побудова успішної демократичної країни можлива лише за активної участі громадян, в тому числі — у боротьбі з корупцією.

Лише тоді рейтинги прозорості міст в Україні будуть демонструвати щоразу кращі показники, відображенням чого в реальному житті стануть оновлені, комфортні та сучасні міста.

Нагадаємо, міськвиконком Полтави побив рекорди непрозорості у справі ансамблю Круглої площі.
прозорість міст, рейтинг, Полтава, корупція

За темою:

  • Полтаву визнали "непрозорим" містом
  • Фінспроможність громад: Полтавщина посіла друге місце в рейтингу
  • Полтавці серед лідерів щодо допомоги ЗСУ
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.