ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 09.04


Залізниця недоотримує компенсацію за перевезення пільговиків 

Полтавська дирекція залізничних перевезень регіональної філії "Південна залізниця" АТ "Укрзалізниця" зазнає суттєвих збитків від перевезення пільгових категорій громадян. Причина — недоотримання компенсації за ці перевезення від органів місцевого самоврядування. 

 

Так, упродовж 12 місяців 2018 року в межах Полтавської дирекції залізничних перевезень у приміському сполученні було перевезено пільговиків на суму 16,9 млн грн. Сума отриманої у 2018 році компенсації склала 6,2 млн грн — трохи більше третини від необхідного обсягу, повідомляє Полтавщина із посиланням на філію Південної залізниці. 

Найбільшим боржником Полтавської дирекції протягом останніх років є місто Полтава, яке не уклало із залізницею жодного договору на компенсацію. За даними залізничників, за 2018 рік Полтава заборгувала 4,1 млн грн, за 2017 — 3,5 млн грн, за 2016-й — понад три мільйони. Варто зазначити, що насправді сума боргу є більшою. Частина пасажирів-пільговиків вважає, що наявність посвідчення, яке дає право на пільговий проїзд, дозволяє їм користуватися залізницею без отримання у приміській касі безкоштовного талону, завдяки якому і проводиться облік пільговиків. Тож скільки в електричці "зайців", а скільки пільговиків, порахувати складно.

Причиною непідписання договорів, на думку залізничників, є безвідповідальне ставлення до своїх обов’язків міських, районних адміністрацій та об’єднаних територіальних громад, які вишукують будь-яку можливість, аби уникнути укладання договору.

Утім перевезення пільгових категорій громадян, компенсація збитків за їх здійснення та облік пасажирів-пільговиків чітко регулюється чинним законодавством.

Залізничники констатують, що робота регіональної філії в умовах збитковості приміських перевезень позбавляє її можливості поліпшувати якість обслуговування пасажирів, оновлювати та ремонтувати застарілий і зношений рухомий склад та веде до скорочення кількості вагонів у приміських поїздах.
 

влада, гроші, транспорт, залізниця, компенсація, пільговики

За темою:

  • У Полтаві закупили подарунки для шкіл та садочків на понад сім мільйонів
  • Ветерани Полтавщини можуть отримати гроші на розвиток власного бізнесу
  • Полтавщина фінансово допомогла південним областям України
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.