ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:30 19.04


Запрацював єдиний український сервіс пошуку нової родини для домашніх тварин

З початку квітня інтернет-проект із пошуку домашніх улюбленців вийшов на всеукраїнський рівень.

Сервіс із пошуку домашніх улюбленців вийшов на всеукраїнський рівень. На онлайн-платформі можна розмістити фотографії та інформацію про тварину, яка шукає домівку, або знайти для себе нового чотирилапого друга. Також є можливість розмістити оголошення про загубленого улюбленця чи знайдену тварину.

Проект не новий – перші півтора року він працював в Одесі та області. Домівки за цей час завдяки сервісу знайшли 480 тварин. Ще майже 750 очікують на своїх господарів. Інформація про тварину, її щеплення, стерилізацію вказана в анкеті.

Ми не виїжджаємо до приватних осіб і не перевіряємо у них тварин, тому що ми не така й велика команда. На нашому онлайн-ресурсі кожен несе відповідальність за свого улюбленця. Якщо ви хочете забрати тварину, то зв'язуєтесь безпосередньо із тим, хто розмістив оголошення. З приводу притулків та інших організацій, то ми їх перевіряємо, звичайно

 — розповіла засновниця платформи Glad pet зоозахисниця Любов Ждан.

Новий онлайн сервіс фінансували за допомогою краудфандингу, розповіла керівниця проекту. Для цього залучили 74 000 гривень. Одна з цілей проекту – спонукати до відповідальності власників тварин.

Останні кілька років зоозахисний рух в Україні почав стрімкий розвиток, хоча до європейського рівня розвитку цього напрямку нашій державі ще дуже далеко. Експерти вважають, що українським зоозахисникам не вистачає знань та навичок. Українські притулки для тварин здебільшого не відповідають нормам утримання тварин, хоча вже є й позитивні приклади.

Що стосується Полтавщини, то тут ситуація, на жаль, не радісна. За словами співорганізатора благодійного зоозахисного проекту "Барбоскіни" Наталії Лебединської, на Полтавщині немає жодного притулку для тварин із офіційним статусом. Найкраща ситуація в обласному центрі: місто має пункт перетримки безпритульних псів, підпорядкований КАТП-1628.

Окрім пункту перетримки КАТП, всі інші – це ті, які організовують у себе волонтери. Вони статусу офіційного притулку не мають. Притулки – це місця, куди, як люди думають,  можна здавати тварин. Є приватні – люди самі в себе організовують, фінансують власним коштом або збирають благодійну допомогу, але такі, як правило, вже переповнені і там ніде розміщувати нових тварин. Та й умови там не завжди нормальні. Є, наприклад, на вулиці Сосюри місце, яке власники позиціонують як притулок, але насправді це катівня

 — розповіла Наталія Лебединська.

Пункт перетримки КАПТ-1628 – це, за ідеєю, місце тимчасового перебування тварин, розраховане на 40 особин. А фактично там зараз перебуває їх понад півтори сотні. Під стіни пункту перетримки люди привозять собак та коробки з маленькими цуценятами і просто кидають їх під воротами – зазвичай не залишаючи харчів чи коштів на їх утримання...

Пункт перетримки вже давно не приймає нових тварин. Туди можна прийти та підібрати собі чотирилапого улюбленця. Це добре, якщо всеукраїнська база, де можна обрати собі улюбленця, запрацює – ми були б раді додати туди інформацію й про наших тварин

– каже пані Наталія.

Вже не один рік точаться розмови навколо стерилізаційного центру в Полтавському районі – виділена земля та виготовлений проект. Але поки що про реалізацію проекту не йдеться. Кілька волонтерських організацій – як "Барбоскіни" чи "Юний європеєць" допомагають у пункті перетримки КАТП 1628, приносять продукти, гуляють та спілкуються з тваринами. Волонтерськими ж силами зараз шукають нових господарів для псів із притулку.

Наталія Лебединська наголошує, що єдиним гуманним способом вирішення проблеми з безпритульними тваринами – стерилізація.

сайт, тварини, притулок, перетримка

За темою:

  • Тисячу врятованих кажанів випустять на волю у полтавському дендропарку
  • Полтавську кінологічну службу привітали зі святом
  • Полтавка врятувала сову від нападу собак
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.