10:00 25.04 1285
Слідчі ДБР у Полтаві затримали прокурора Дніпропетровської прокуратури під час одержання хабаря за вплив на рішення про закриття кримінального провадження за фактом незаконного зберігання наркотиків.
Про це повідомляє прес-служба ДБР.
За попередньою інформацією, прокурор вимагав та одержав від місцевої мешканки хабар у сумі 7 тисяч доларів США. За гроші правоохоронець обіцяв посприяти у закритті кримінального провадження за фактом зберігання наркотичних речовин, де фігурувала жінка. У разі відмови прокурор погрожував скерувати до суду обвинувальний акт відносно неї.
23 квітня 2020 року слідчі ДБР затримали прокурора в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України після одержання неправомірної вигоди.
Наразі тривають першочергові слідчі дії, вирішується питання повідомлення затриманому про підозру та обрання відносно нього запобіжного заходу.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Полтавської області. Оперативний супровід — Управління Служби безпеки України в Дніпропетровській області. У разі доведення вини, затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з конфіскацією майна”, – йдеться у повідомленні.
Октябрський райсуд Полтави вже обрав запобіжний захід щодо тримання під вартою прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури, якого затримали під час одержання 7 тисяч доларів хабаря.
Про це інформує пресслужба Офісу генпрокурора.
"Правоохоронця триматимуть під вартою із можливістю внесення застави у сумі 1 млн 51 тисяч гривень. Також прокурора відсторонено від займаної посади", - йдеться у повідомленні.
За даними слідства, прокурор вимагав та одержав 7 тисяч доларів хабаря. За "винагороду" він обіцяв громадянці вплинути на прийняття службовими особами одного з відділень поліції Головного управління Нацполіції в Дніпропетровській області рішення про закриття кримінального провадження за фактом незаконного зберігання наркотичних засобів.
24 квітня 2020 року затриманому повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаному з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 369-2 ККУ).