ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:30 06.10


Захоплення "Укртатнафти": Україну зобов'язали сплатити $173 млн росіянам

Верховний суд США відхилив апеляцію України у справі щодо стягнення $173 млн на користь російської "Татнєфті", що стосується втрати компанією контролю над Кременчуцьким нафтопереробним заводом.

 

Так, Верховний суд підтвердив рішення суду нижчої інстанції США про підтримку рішення арбітражу, повідомляє Reuters.

"Татнєфть" із 2017 року домагається примусового виконання рішення. Україна заявила, що справа не повинна розглядатися в американському суді, додавши, що "Татнєфть" не довела, що Україна має будь-які активи в Сполучених Штатах, тому немає підстав для розгляду цього питання в країні. "Татнєфть" заявила, що українські суди виявилися не заслуговуючими довіри, і що арбітраж зазвичай розглядається в судах США.

У 2020 році пані окружний суддя США Коллін Коллар-Котеллі винесла рішення на користь “Татнєфті”, а Апеляційний суд округу Колумбія в 2021 році згодом підтвердив виконання рішення. Українські адвокати звернулися до Верховного суду США з проханням розглянути цю справу після лютневого вторгнення РФ, стверджуючи, що судова боротьба має вестися в українських судах.

Адвокати України, звернулися до Верховного суду США з проханням розглянути апеляцію з огляду на зв’язки "Татнєфті" з російським урядом. "Татнєфть", стверджує Україна, використала цю справу для нападу на "третіх осіб, які є невіддільною частиною національної безпеки України" напередодні повномасштабного вторгнення.

У Reuters зазначили, що Мін’юст США поки що не вирішив цю справу, проте висловив занепокоєння, що важливі українські документи, якими поділилися з "Татнєфтю", можуть передати російському уряду. Справа стосується втрати російською компанією контролю над Кременчуцьким нафтопереробним заводом.

Так, у 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ створили "Укртатнафту" відповідно до указів президентів України та Татарстану. Раніше 18,296% акцій "Укртатнафти" належало структурам, близьким до "Татнєфті", водночас міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало компанії "Татнєфть".

Після низки судових розглядів в Україні частку татарстанських акціонерів у НПЗ практично обнулили. Натомість на підприємстві з’явилися акціонери, близькі до групи "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Вже у 2014 році арбітраж виніс рішення на користь "Татнєфті" та зобов’язав Україну виплатити російській компанії компенсацію у розмірі $112 млн, а також відсотки. Тоді ж Україна програла й апеляцію.

суд, США, Приват, Укртатнафта, НПЗ, Кременчук, бізнес

За темою:

  • Суд: триває cкандал зі знесенням історичного будинку в Полтаві
  • Полтавця, який вдарив вагітну, увʼязнили на 10 років
  • Полтавця підозрюють у "зливі" інформації про переміщення військової техніки
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.