ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 20.09


Збитки в оржицькому господарстві від АЧС сягнули 19 мільйонів гривень

З початку року на Полтавщині зареєстрували рекордну кількість в державі - 19 випадків захворювання на АЧС. На сьогодні неблагополучним залишається одне господарство в Оржицькому районі, де триває карантин.

16 – у приватному секторі та 3 у сільськогосподарських підприємствах. 18 неблагополучних пунктів уже оздоровили. На сьогодні залишається один неблагополучний пункт – ФГ «Плехів-Агро», де з  вересня рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Оржицькій РДА наклали карантин.

Як повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадій Пікуль, у ФГ «Плехів-Агро» всього утримувалося 5125 голів свиней. 6 вересня завершили вилучення та умертвіння свиней в епізоотичному осередку неблагополучного пункту. Всього загинуло 661 свиня, а евтаназії піддано 4464 свині.

За даними прес-служби Полтавської ОДА, утилізували методом спаленням 5125 голів загальною вагою 416 154 кг.

Прямі збитки в даному господарстві становлять майже 19 млн грн. На сьогодні свині в епізоотичному осередку (ФГ «Плехів-Агро») та в зоні захисту (с. Плехів) відсутні.

Моніторинг свідчить, якщо 2012 року в Україні було зареєстровано всього один випадок захворювання свиней на АЧС, то в 2014 році таких випадків було вже 16, в 2015-м – 40, в 2016-м – 91, а цього року вже зафіксовано 109 випадків. Полтавщина в цьому скорботному списку посідає перше місце, адже саме в нашій області найбільше (19) випадків АЧС.

Подальше поширення африканської чуми свиней територією області може призвести до значних економічних збитків у результаті зменшення значної кількості поголів’я свиней. Крім того, це може призвести до заборони експорту зерна з області, а то й з цілої країни. А це, у свою чергу, є серйозною загрозою для аграріїв.

Згідно із прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) збитки державного бюджету України через спалах вірусу АЧС у 2017 році можуть скласти понад 1,5 мільярда гривень. Якщо існуюча тенденція поширення АЧС збережеться, то Україна до 2020 року втратить понад 1,2 мільйона свиней або 4 мільярди гривень,

—відзначив Геннадій Пікуль.

 

 

 

АЧС, вірус, африканська чума свиней, Полтавщина

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.