ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 05.07


Землі природного парку "Пирятинський" повертають у власність держави

Частину земель природного парку «Пирятинський» передали в оренду фермерам. Тепер їх потрібно повернути, аби заповідну територію не розорювали.

Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора.

Національний парк «Пирятинський» створили майже 15 років тому в 140 кілометрах від Києва. Загальна площа заповідної території становить понад 12 тис га. Відомо, що частину заповідних земель раніше надали у приватну власність.

Пізніше їх передали в оренду фермерам для ведення сільського господарства, що передбачає розорювання на заповідній території.

Нині екологічні прокурори повертають у державну власність близько 100 га заповідних земель природного парку. Полтавський апеляційний суд повернув 1 га цінної землі, скасував договір її оренди та право власності. Ще 91 позов перебуває на розгляді в судах.

Факт незаконної передачі земель парку «Пирятинський» розслідують також у межах кримінального провадження.

Нагадаємо, у власність держави також повернуть археологічні пам’ятки на території Оржицької та Карлівської громад.

На городищі «Круча» часів Київської Русі у селі Тарасівка Оржицької громади виявили порушення. П’ять земельних ділянок городища передали приватним особам, тож тепер 5 його ділянок хочуть відсудити на користь держави. Вік пам’ятки датують 10-13 століттям. 

Також зафіксували незаконне виділення земель на території пам’ятки «Група курганів 1» у селі Максимівка Карлівської громади. Появу пам’ятки датують 4-2 століттям до н.е. Необхідні для звернення до суду матеріали передали до юридичного департаменту ПОВА.

На початок 2023 року в області визначені межі третини заповідників загальнодержавного значення й 10% – місцевого значення. Це створює можливості для роздавання земель у приватні руки.

Загрозою для збереження заповідного фонду Полтавщини є невизначені межі територій та неоформлені документи на земельні ділянки. Через таке становище заповідників місцева влада роздає їхні частини під розорювання й вирощування сільськогосподарських культур. пише ЗМІСТ.

повернення земель, прокуратура

За темою:

  • На Полтавщині безкоштовно вакцинують тварин від сказу
  • Полтавські надзвичайники врятували пташеня лелеки
  • Екопарк Ковалівка прихистив совеня
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.