ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:28 07.02


Земля для воїнів АТО: кому три ділянки, кому – жодної

Обізнані у законодавстві і настирні бійці АТО врешті-решт отримують земельні ділянки, на які мають право. Тим часом обласні чиновники проводять наради, аби землю могли отримати всі охочі.

Полтавець Сергій Литвин, який брав участь в АТО, хотів взяти ділянку під забудову, як його знайомі в області. Проте у мерії Полтави йому сказали, що це нереально. Таким, як він, хоче допомогти обласна влада. Так, на 8 лютого запланована перша нарада в Полтавському районі, на якій чиновники із фахівцями Держгеокадастру шукатимуть можливість виконати закон, згідно з яким всі бажаючі учасники антитерористичної операції таки отримають свої ділянки.

Щоб питання виділення землі було максимально прозорим треба облікувати земельні ділянки в кожному районі і визначити їх конкретну кількість. Це убезпечить від подвійних дозволів на землю, від спекуляцій навколо цього питання. І разом із місцевими громадами, разом із фахівцями Держгеоакадастру ми вирішимо гостру соціальну проблему – виділення землі для учасників АТО

– цитує голову Полтавської обласної ради Олександра Біленького його прес-служба.

З іншого боку "надзвичайно гостре соціальне питання" – не таке й вже "гостре", вважає головний спеціаліст сектору Державної служби у справах ветеранів і учасників АТО в Полтавській області Олександр Алієв. Свого часу він брав участь у бойових діях на Донбасі як доброволець "Айдару". За його даними, деякі АТОвці навіть не намагаються взяти ділянку – або не знають про свої права, або їм ліньки, або вважають, що у першу чергу це стосується більш достойних однополчан. Серед останніх, за його словами, заступник голови Київського райвиконкому Полтави Владислав Контарчук, у минулому теж учасник бойових дій на сході.

Сам Олександр Алієв належне по закону отримав і поділився цим досвідом із кореспондентом видання Poltava365.com:

До речі, у мене є інформація, що у Київському районі вільних ділянок фізично немає. Але особисто я отримав-таки свої 10 соток під житлову забудову в Ленінському районі. Я був одним із перших, хто почав займатися відстоюванням своїх прав у 2014-му, після того, як мене комісували. Мої вісім заяв закінчилися відмовами з різноманітних надуманих причин. Але одного разу в земельному відділі мені просто продиктували адресу вільної ділянки. Я навіть не знав, де це. У березні 2015 року почав оформлювати документи, через півроку отримав акт на землю. Довелося заплатити десь 3200-3300 гривень за розробку технічної документації. Але от парадокс: я відстояв свої права, але тепер не знаю, що робити з цією землею, – її ж у рюкзак не положиш. А я не маю стільки грошей, аби навіть парканом огородити свою територію. Продати її під час кризи за ринкову ціну теж практично неможливо. От чому я це кажу? Не кожному учаснику бойових дій та земля потрібна, бо деякі не знають, що з нею потім робити. Але всі хочуть  отримати, коли дізнаються, що по "закону належить". І я не був виключенням. Вже маючи такий досвід, я не намагаюся отримати ще дві ділянки іншого цільового призначення. Мені зараз це не потрібно і не по кишені. Але я зустрічав бійців АТО, які вже отримали по три земельні ділянки: 10 соток під будівництво, 12 соток під садівництво і 2 га для сільськогосподарської діяльності

Олександр Алієв підкреслює, що кожний громадянин України має право отримати всі три зазначені земельних ділянки, перевага бійців АТО лише у позачерговості. Але не всі це роблять, тому що люди по-різному сприймають таку можливість і не всім вона потрібна.

Нагадаємо, що на початок лютого 2016 року в Полтавській області до територіальних органів Держгеокадастру та органів місцевого самоврядування із заявами про отримання землі звернулися 4 015 учасників АТО. Дозволи надали 2401 військовому.

Анна СОЛТОВСЬКА

АТО, земля, Держгеокадастр, Олександр Алієв

Топ-5 за тиждень :









Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.