ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 22.05


Жеваго планує оскаржити націоналізацію "АвтоКрАЗу"

Олігарх Костянтин Жеваго планує оскаржити націоналізацію "АвтоКрАЗу" і заявив, що в Міноборони України не розплатилися за зібрані машини.

 

Про це бізнесмен заявив в інтерв'ю Forbes Україна. За словами Жеваго, він планує "діяти в межах чинного законодавства" і вже готує позов до Верховного Суду.

"Я "АвтоКрАЗом" дуже пишаюся. Подивіться на фон за моєю спиною. Це ракетний комплекс "Нептун", що стоїть на шасі КрАЗа. Ці ракети героїчно і символічно потопили крейсер "Москва". Розробка шасі для "Нептуна", побудованого спільно з КБ Луч, коштувала мені як акціонеру кількох десятків мільйонів гривень. Якби держава хотіла дійсно розвивати підприємство, вона б замовляла ці комплекси», — заявив Жеваго.

Він також назвав "брехнею" заяву міністра оборони Олексія Рєзнікова про те, що причиною націоналізації "АвтоКрАЗу" є затягування і невиконання державного замовлення у 2022 році.

 - Це брехня. Вони не хотіли платити за машини, які вже були зібрані, — зазначив Жеваго.

Також він заявив, що в Міноборони нібито не хотіли платити курсову різницю після того, як курс зріс до 36 грн/$, а контракти укладали за курсом 28 грн/$.

"Ми сказали: "Будь ласка, по-чесному компенсуйте нам вартість, тому що багато компонентів ми купуємо за долари“. Натомість купували "Татри", які дорожчі вчетверо — і за долари, і за євро, а не за українську гривню", — додав бізнесмен.

За словами Жеваго, підприємство було готове надати гарантії виконання держзамовлення, але на умовах передоплати.

"Готові покласти долари на рахунки будь-якого державного банку і надати гарантію на всю суму передоплати, що ви ці гроші отримаєте, якщо ми не поставимо автомобілі. Натомість нам пропонують контракти без передоплати, а потім не платять рік, два, три… Змінюється курс, є суди, кримінальні справи", — додав бізнесмен.

7 листопада минулого року стало відомо, що підприємства "Мотор Січ", "Укрнафта", "Укртатнафта", "АвтоКрАЗ" і "Запоріжтрансформатор" переходять у власність держави. Основою рішення про націоналізацію компаній став закон і наказ Верховного головнокомандувача Володимира Зеленського.

Акції підприємств вилучено в розпорядження Міноборони України на період дії воєнного стану. За словами глави Міноборони Олексія Резнікова, сформовано наглядові ради, які призначатимуть поточний менеджмент.

За оцінками Forbes Україна, сукупна вартість вилучених у власність держави активів цих компаній оцінюється в $956,5 млн.

КрАЗ, транспорт, автомобілі, війна, бізнес, націоналізація, Костянтин Жеваго

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.