20:30 20.07 1342
Надзвичайний і Повноважний посол Японії в Україні Сіґекі Сумі 20 липня відвідав Горішні Плавні. У рамках візиту він оглянув Єристівський ГЗК, де екскурсію послу провів сам народний депутат України Костянтин Жеваго.
Жеваго особисто розповів гостю, як видобувається руда в кар'єрі, як потім потрапляє на первинне дроблення, середнє дрібне дроблення, як піддається скринінгу. Потім руда проходить суху магнітну сепарацію, де відокремлюють відходи від заліза, в результаті чого утворюються частинки 0-20 мм із вмістом заліза 40%, інформує Кременчуцька газета.
Далі йде процес шліфування і мокрого магнітного поділу. Там дрібні частинки руди збирають для отримання 63% -го концентрату заліза. У флотаційних цистернах концентрат підвищується до 67% вмісту заліза, при цьому небажані відходи видаляються в сховище хвостів.
Потім створюється окатиш. Чотири печі, які нагрівають і утворюють матеріали в гранули розміром близько 16 мм. Температура печі — 1250ºC. Далі готові вироби по залізниці перевозять в пункти відправлення.
Гендиректор Єристівського ГЗК Микола Горошко зазначив, що виробництво окатишів в першому півріччі 2018 року склало 5 096 тисяч тонн (для порівняння, перше півріччя 2017 року — 5 160 тисяч тонн).
Особливо здивували посла машини-гіганти, якими перевозиться руда. Найбільша з них — "Caterpillar" може засипати в кузов 220 тонн руди. Ціна такої машини — декілька мільйонів доларів.
Своєю красою і оснащеністю вразив японця центр управління Єристівським ГЗК, де можна побачити маршрути руху автомобілів-гігантів по кар'єру. Побував посол Сіґекі Сумі і в музеї Єристівського ГЗК.
На оглядовому майданчику посол і нардеп обговорили технологічні процеси видобутку руди, відкачування з кар'єру води, роботу технологічного обладнання. Після відвідин ГЗК посол із нардепом оглянули соціальні об'єкти міста.
У центрі Полтави відкрили Алею героїв
13:00 06.12
5 мільйонів гривень застави призначили власнику заводу "Полтавський алмазний інструмент"
17:30 06.12