ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:15 19.05


Жеваго "засвітився" у справі про хабар ексголові Верховного Суду

Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосить підозру кременчуцькому бізнесмену Костянтину Жеваго. Він може бути причетним до хабаря у 2,7 мільйона доларів голові, суддям Верховного Суду та посередникам.

Про це Громадському у коментарі розповів прокурор САП Олександр Омельченко.

«Після того, як ми зберемо достатньо доказів для повідомлення підозр іншим учасникам, які залучені в цій схемі, відповідно ми це зробимо», — сказав він.

Зокрема, за словами прокурора, слідство збирає докази щодо причетності Костянтина Жеваго до злочину. Омельченко зазначив, що САП поки не знає, де зараз перебуває Жеваго, але наголосив: «від правосуддя не втечеш».

«Як тільки ми дозбираємо докази, встановимо місце, час, спосіб вчинення злочину, — тоді будемо готові до оголошення підозри особі. Якщо в нас не буде конкретизації, суд може визнати, що ця підозра не є обґрунтованою. Після того, як ми з'ясуємо всі елементи об'єктивної складової складу злочину, буде вирішено питання про повідомлення підозри Жеваго», — наголосив прокурор.

У грудні 2022-го Жеваго затримали на гірськолижному курорті у Франції на запит України, яка розшукує його за розтрати мільйонів доларів банку «Фінанси та Кредити», чим завдано шкоди інтересам держави і вкладників банку. Однак французький суд відмовився екстрадувати бізнесмена в Україну.

Про яку справу йдеться?

САП та НАБУ повідомили про викриття «масштабної корупції» у Верховному Суді. Правоохоронці оголосили голові ВС Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату підозри в отриманні хабаря.

Пленум Верховного Суду висловив недовіру голові ВС Всеволоду Князєву і через це достроково припинив його повноваження як очільника суду. А Вища рада правосуддя дала згоду на тримання його під вартою.

Прокурор САП Олександр Омельченко розповів нам у коментарі, що у справі про корупцію у Верховному Суді ще не знайшли трохи більше мільйона доларів. Омельченко зазначив, що досі всю суму не знайшли, тож відпускати Князєва з-під варти не можна. Так, суд не підтримав скаргу захисту Князєва.

А до чого тут Жеваго?

Детективи НАБУ під час брифінгу 16 травня заявили, що фінгрупа «Фінанси та Кредити», співголовою якої називають Костянтина Жеваго, мала низку контактів із власником адвокатського об'єднання, яке використовувалося для прикриття злочинної діяльності. 

За даними слідства, гроші Князєв отримував від людей, які виступали за рішення суду на користь Жеваго. Велика Палата ВС розглядала справу стосовно права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo.

Своїм рішенням 19 квітня орган залишив зазначені акції пов'язаним із Жеваго компаніям.

НАБУ оприлюднило аудіозапис, на якому, ймовірно, Костянтин Жеваго, розмовляє з адвокатом Олег Горецьким, який, за версією слідства, передав хабар Князєву. Адвоката суд уже відправив під варту.

Сам Жеваго заявив, що ця інформація «повністю неправдива». Він також зазначив про «безпідставний зв'язок і явне підтасування» щодо рішення суду про акції Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo.

За словами Жеваго, Велика Палата ВС ухвалила рішення не в його інтересах, а «в інтересах великої публічної компанії з поважними акціонерами, яка торгується на основному майданчику Лондонської фондової біржі»

корупція, Костянтин Жеваго, ВСУ

За темою:

  • Жеваго планує оскаржити націоналізацію "АвтоКрАЗу"
  • У Швейцарії арештували понад сто мільйонів долларів Жеваго
  • Верховний суд залишив "Ferrexpo" сорок відсотків Полтавського ГЗК
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.