ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:15 02.12


На Полтавщині відзначать день української хустки

До Дня української хустки, що в Україні відзначатиметься 7 грудня, у Пирятині запустили флешмоб “Зроби фото в хустці”. Про це повідомили на Facebook-сторінці відділу культури і туризму Пирятинської міської ради.

Для цього жінкам потрібно зробити фото у хустці й опублікувати у коментарях до допису. А 7 грудня жінка, чиє фото отримає найбільшу кількість лайків, отримає подарунок від Пирятинської міської ради.

 

Вперше День української хустки в Україні відзначили 7 грудня 2019 року. З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки, пише портал “Рубрика”.

Також хустка була маркером соціального стану жінки: молоді жінки носили білі або яскраві хустки, а старші  – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших.

Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція, до речі, збереглася в Україні й донині.

фото, Пирятин, українська хустка

За темою:

  • У Полтаві облаштували нову різдвяну фотозону
  • Найкращою світлиною Полтавщини став знімок Більського городища
  • Полтавці можуть оцінити нові фотозони
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.