ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:45 30.01


Житло для переселенців: ОВА вирішила вкласти 110 мільйонів у ремонт психлікарні

Днями будівельний департамент Полтавської ОВА уклав договір із ТОВ "Укрбудпроектсіті" на капремонт одного з корпусів обласної психіатричної лікарні на вулиці Медичній нібито для розміщення переселенців.

 

Оскільки роботи стосуються переселенців, чиновники вирішили скористатися правом обрати підрядника у безконкурсний спосіб та не оприлюднили жодні техніко-економічні деталі договору. Зі звіту у системі Prozorro відомі лише підрядник (ТОВ "Укрбудпроектсіті") та вартість робіт (108 млн 307 тис. грн). Про це повідомляє Полтавщина.

Відповідно до даних Prozorro та Є-data, впродовж листопада-грудня 2022 року обласним департаментом були замовлені наступні роботи, які стосувалися капремонту двоповерхової будівлі відділень № 4 та 5-а КП "Обласний заклад з надання психіатричної допомоги":

 - підготовка енергосертифікату будівлі (56 тис. грн, ФОП Андрій Кириченко),
 - розробка проекту капремонту (1 млн 174 тис. грн, ТОВ «УСП «Неоінжиніринг»),
 - експертиза проекту (123 тис. грн, ДП «Укрдержбудекспертиза»).

Разом із січневим договором маємо загальну суму у 109 млн 787 тис. грн. Тобто 1 млн 830 тис. грн у перерахунку для розміщення однієї людини (Дмитро Лунін озвучив кількість майбутніх мешканців - 60).

Відповідно до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини, вищезгаданий корпус лікарні — 1896-1903 років побудови та є об’єктом історії та архітектури. Відзначимо, що у бюджеті області на 2023 рік капремонт корпусу психлікарні оцінюється у 30 млн грн. Тобто, у грудні депутати голосували за один проект, а у січні отримали щось зовсім інше - у чотири рази дорожче!

Кілька слів про компанію, яка виконуватиме будівельні роботи. Компанія "Укрбудпроектсіті" створена у грудні 2021 року і до січня 2023-го взагалі не мала бюджетних замовлень. Власник компанії — Микола Горпинченко. Він є директором іншої великої будівельної компанії ТОВ "НВП «Термотех", яка за останні шість років отримала 59 бюджетних замовлень на 257 млн грн. 

Горпиченко обирався до громадської ради при ОДА як співзасновник ГО "Правовий захист співробітників органів внутрішніх справ, запобігання та протидія корупції". Іншою співзасновницею цієї громадської організації  є Оксана Моргуль — очільниця земуправління Полтавської міськради, яку депутати звинувачують у корупції та монополізації землевпорядного ринку.

гроші, влада, ОВА, ремонт, житло, переселенці, корупція

За темою:

  • Фінансова грамотність – обов’язкові знання, котрі повинна мати сучасна людина 
  • Три заклади профтехосвіти області отримають 32 мільйони на майстерні
  • Основні функції та завдання фінансового плану
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.