10:30 05.09 541
У Полтаві журналістів українських та міжнародних медіа не допустили на місце влучання російських ракет, допоки там не будуть розібрані завали.
Про це повідомила представниця Інституту масової інформації в Полтавській області Надія Кучер.
За словами представниці ІМІ, яка координувала роботу журналістів з Полтавською міською радою, Полтавською ОВА та іншими структурами, про недопуск їй повідомили Олексій (працює з журналістами італійського ТВ каналу Rai), Настя Горпінченко (Слідство.Інфо), Андрій Лагутенко (воєнкор телеканалу Еспресо).
Також не пустили інших представників медіа.
Журналісти повідомили представниці ІМІ, що їх не пускав черговий частини та керівник підрозділу Нацгвардії.
“Акредитації ЗСУ не допомагають. На вході хлопці з Нацгвардії, у них вказівка не пускати”, – сказали журналісти.
За словами директорки Інституту масової інформації Оксани Романюк, недопуск журналістів на місце влучання російських ракет — це порушення ч. 4 ст. 25 закону "Про інформацію".
"Відмова журналістам у доступі до місця трагендії в Полтаві, де загинуло понад 50 людей, є серйозним порушенням права на інформацію. Навіть під час війни громадськість має право знати правду про події, що відбуваються. Безпекові міркування можуть бути обґрунтовані в зоні активних бойових дій, але тут це має вигляд спроби обмежити контроль громадськості над тим, що трапилось. Ця ситуація має такий вигляд, що є ризик приховування важливої інформації від суспільства, у що, звісно, не хотілось би вірити", – зазначила директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.
Крім того, журналісти поскаржилися представниці ІМІ, що їх не пускають працювати в лікарні та спілкуватися з потерпілими.
Як повідомили журналісти, не допускає до роботи пресслужба Полтавської ОВА.
Третього вересня внаслідок російського ракетного удару по Полтаві загинуло понад 50 людей, майже 300 поранені. Були влучання в будівлю Інституту зв’язку і сусідньої лікарні. Під завалами будівлі військового інституту можуть перебувати люди.