ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 09.06


Зі складу наглядової ради КВБЗ вивели представника російського акціонера

За "власним бажанням" склав повноваження член наглядової ради ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" (КВБЗ, Кременчук) Вадим Дузік, представник власника 25% акцій підприємства — австрійської OW Capital Management GmbH, що належить російському бізнесменові Станіславу Гамзалову.

 

Про це йдеться в повідомленні КВБЗ у системі розкриття інформації Нацкомісії із цінних паперів і фондового ринку України. Заяву Дузіка КВБЗ отримав 6 червня. Того самого дня наглядова рада припинила його повноваження.

Дузік увійшов до наглядової ради як представник OW Capital Management у вересні 2021 року. Замість нього до складу ради наразі ніхто не був обраний, інформує thepage.ua.

Нагадаємо, Київська міська прокуратура 31 травня повідомила про кримінальне провадження щодо посадових осіб КВБЗ за фактом заволодіння грошима підприємства через зловживання службовим становищем і фінансування насильницького захоплення державної влади, зміни кордонів державного кордону України.

Під час досудового розслідування прокурори встановили, що за сприяння громадянина Росії, якому належать 25% акцій підприємства, завод «систематично здійснював закупівлю деталей для будівництва вагонів у підприємств із РФ за завищеними цінами за наявності аналогів українського виробництва нижчої вартості».

За клопотанням прокуратури корпоративні права КВБЗ було заарештовано, вирішується питання щодо їхньої передачі в управління державі, зазначили у відомстві.

Вагонзавод заперечує звинувачення, заявляючи, що веде прозорий бізнес, є сумлінним платником податків. Наявність з-поміж акціонерів КВБЗ громадянина Росії не є сенсацією, оскільки він придбав акції заводу ще 2012 року. "Водночас він не мав впливу й не впливає на роботу підприємства", — стверджують на КВБЗ.

"Жодних "схем виведення коштів", "збиткових зовнішньоекономічних контрактів" або "фінансування насильницького захоплення державної влади" ніколи в історії підприємства не було й бути не може", – наголошується в повідомленні.

КВБЗ виробляє пасажирські та вантажні вагони, регіональні дизель-поїзди, швидкісні міжрегіональні поїзди локомотивної тяги, запасні частини та візки для вантажних вагонів. За даними КВБЗ, станом на 30 вересня 2021 року 25% акцій ПАТ володіла OW Capital Management, ще по 25% — естонські AS Skinest Finants і Osauhing Delantina, 20% — Transbuilding Services, що зареєстрована у Великої Британії. Бенефіціарами товариства, які володіють 90% акцій заводу, вказано голову наглядової ради КВБЗ Володимира Приходька та Станіслава Гамзалова.

У Росії Гамзалов є бенефіціаром АТ "Завод металоконструкцій" (Енгельс, Саратовська область). Завод займається випуском вантажних вагонів усіх типів, виготовленням мостових і будівельних металоконструкцій.

До речі, "Укрзалізниця" претендує на управління російською часткою КВБЗ. Про це в інтерв'ю "Forbes" заявив голова правління Олександр Камишін: "Якщо частка КВБЗ переходить в АРМА, ми будемо претендувати на те, щоб УЗ стала управляючою компанією цим пакетом акцій".

За словами Камишіна, передача пакета російського акціонера в управління української держкомпанії сприятиме залученню нових контрактів від УЗ.

КВБЗ, скандал, війна, бізнес, Росія, прокуратура

За темою:

  • Із пологового будинку зникло немовля
  • У Полтаві чоловік із ножем напав на поліцейських
  • Забруденення: ексголова Полтавської ОДА Головко будує розважальний комплекс на березі Коломаку
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.