ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:30 07.03


Змінилися правила перетинання кордону для дітей злісних неплатників аліментів

В Україні змінилися правила перетинання державного кордону громадянами України, які не досягли 16-річного віку. Новації стосуються ситуацій з розлученими батьками.

Зокрема, коли місце проживання дитини визначено судом із одним із батьків, а інший із батьків має заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців. 

У такому разі виїзд дитини за кордон у супроводі одного з батьків (усиновлювачів, піклувальників або інших осіб, уповноважених за нотаріально посвідченою згодою) для відпочинку, навчання або лікування здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.

Натомість, у пункті пропуску необхідно пред’явити довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, видану органом державної виконавчої служби.

Така довідка видається на вимогу стягувача протягом 10 днів та дійсна протягом  місяця з дня її видачі.

Ці зміни спрямовані на захист прав дітей та вирішення ситуацій, коли той із батьків, який зобов’язаний сплачувати аліменти, не виконує свого обов’язку піклування про дитину, і разом із цим не бажає давати згоду на виїзд дитини за кордон.

безвіз, діти, виїзд за кордон

За темою:

  • Школярі Полтавщини висадили новий ліс. ВІДЕО
  • Полтавці збирають гроші на допомогу онкохворій дівчині
  • Вісім шкіл Полтавщини досі мають туалети лише на вулиці
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.