ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:24 16.04


Змія, занесена до Червоної книги, облюбувала село на Оржиччині

На Полтавщині в роздягальні дитячого садка знайшли змію, занесену до Червоної книги України. Сталося це в селі Лукім’я Оржицького району, яке давно облюбували жовтобрюхи.

На Полтавщині знайшли змію, занесену до Червоної книги. Сталося це в роздягальні дитячого садка в селі Лукім’я Оржицького району. Припускають, що у роздягальню змія заповзла через щілину в підлозі — з підвалу, де зимувала, повідомляє Коло.

Про небезпечну знахідку працівники дитсадка одразу сповістили директора школи, оскільки дошкільний навчальний заклад і загальноосвітня школа знаходяться в одній будівлі. Нині у дитячому садку діє одна група – 15 дітей різного віку. На щастя, від змії ніхто не постраждав.

Ми припускаємо, що це полоз жовточеревий. Ці змії вже давно облюбували наше село. Черево в них жовте або помаранчеве. Зверху теж буває різним від сірого до чорного. Ми викликали працівників ДСНС, повідомили у районний відділ освіти. Надзвичайники приїхали, хотіли гада сфотографувати, але він утік

 — розповіла Світлана Колісник, директор Лукімської школи.

Ситуація ускладнюється тим, що полоз жовточеревий, або, як його називають ще жовтобрюх – це вид неотруйних змій, занесений до Червоної книги України. Вбивати їх не можна. А відловити, твердять в селі, – нереально, оскільки їх дуже багато. Ці змії вже давно оселилися в Лукім’ї, вони сповзаються в село наприкінці вересня на зимівлю: живуть в покинутих будинках, в сараях, погребах, підвалах, оселилися і в будинку культури. Нині пора, коли змії прокинулися, в них шлюбний період, потім, кажуть місцеві, вони повзуть до лісу, на болота, а восени знову повертаються.

Примітно, що велика популяція полоза жовточеревого вже десятками років живе саме в Лукім’ї, у сусідніх селах цієї змії не бачили.
Полоз жовточеревий хоч і неотруйна змія, але дуже агресивна та боляче кусає , до крові. Після укусу в рані можуть лишатись дрібні зуби. У довжину ця змія може сягати до двох метрів. Її вважають найбільшою змією в Європі. Примітно, що в Україні цей вид живе переважно в степу, але, імовірно, через зміни клімату, оселився і в лісостеповій зоні Полтавщини.

природа, змія, Лукім'я, діти

За темою:

  • Кременчуцькими вулицями гуляє кабанчик. ФОТО
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.