ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 05.11


Знешкодили канали нелегального переправлення за кордон українців

Служба безпеки України в ході спецоперацій одразу у декількох областях України заблокувала три масштабні канали нелегального переправлення за кордон українських громадян призовного віку.

СБУ повідомила, що організатори нелегального каналу перетину кордону пропонували потенційним клієнтам-призовникам виїхати за межі нашої держави під виглядом волонтерів:

— Вартість «квитка на втечу» становила від $3000 і більше. Сума залежала від терміновості виїзду та соціального статусу клієнта. Встановлено, що послугами із незаконного перетину кордону скористався один із полтавських депутатів. За даними слідства, до організації схеми причетні двоє мешканців регіону. Вони гарантували чоловікам призовного віку безперешкодний перетин кордону під маскою водіїв логістичної організації, які перевозять гуманітарні вантажі. Для цього учасники схеми вносили недостовірні відомості до електронної системи «Шлях».

Наразі тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушень. Кримінальні провадження відкрито за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України);
  • ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

За інформацією прокуратури, підозри вже отримали 31-річна полтавка та 50-річний підприємець, який маючи ліцензію на здійснення міжнародних автобусних перевезень, вносив до інформаційної системи «Шлях» недостовірні відомості щодо наявності у чоловіків права на виїзд за кордон.

Джерела «Полтавщини» у правоохоронних органах уточнили, що мова йде про колишнього першого заступника міського голови Олександра Мамая, а нині депутата Полтавської облради та голову фракції «За Майбутнє» Вячеслава Стеценка. Одна із його знайомих запропонувала йому за допомогою працівника транспортної компанії перетнути кордон України у форматі водія вантажівки, який має привезти гуманітарну допомогу.

Стеценку загрожує адміністративна відповідальність. Наразі він перебуває у Полтаві.

Нагадаємо, у червні начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, відповідаючи на запитання журналістів про виїзд за кордон Вячеслава Стеценка, повідомляв, що той виїхав, як водій вантажівки:

— Дозволи на виїзд водіїв видає не Полтавська військова адміністрація, а міністерство інфраструктури через свої системи. Нам правоохоронці розказали, що Стеценко працює на підприємстві, як водій, має водійську ліцензію (або повинен мати водійську ліцензію). Розумієте, дуже багато людей їздять за паливом і медичними препаратами. Вони перетинають кордон завдяки міжнародним ліцензіям, як водії. Звідки у Стеценка така ліцензія, я не знаю. Правоохоронці будуть розбиратися із цим питанням: чи це фейк, чи має місце.

Як бачимо, правоохоронці розібралися — проте поки тільки з організаторами каналу, а не його клієнтами.

СБУ, хабар, нелегали, кордон

За темою:

  • Слідчі СБУ Полтавщини зібрали доказову базу на трьох бойовиків
  • Справа "Аллатри": заблокували понад двадцять прокремлівських осередків секти
  • СБУ провела обшуки у відомих блогерів на Полтавщині
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.