ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 12.01


На Полтавщині оголосили справжню війну незаконному обігу наркотиків. ВІДЕО

Торік у сфері незаконного обігу наркотичних засобів правоохоронці виявили і зареєстрували майже вдвічі більше злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів - 1435 злочинів проти 775 у 2016 року.

Крім того, було оголошено про підозру 927 особам по 1288 кримінальним правопорушенням. До суду направлено за обвинувальними актами понад 1200 кримінальних проваджень.

Притягли до відповідальності 99 наркозбувачів, виявили 5 підпільних лабораторій та 37 наркопритонів.

Протягом минулого року накладено арешт на майно наркозлочинців на суму 628 тисяч грн, з незаконного обігу вилучено та знищено близько 215 кг наркотичних речовин.

Не зволікати з інформуванням поліції про факти правопорушень закликав речник обласної поліції Юрій Сулаєв.

Наприклад, зараз велике обурення в соцмережах викликає інформація про дітей, які кидають під ноги перехожим петарди. Проте не було жодного звернення про це на лінію 102. Так само, на жаль, про факти розповсюдження наркотиків 

- сказав Юрій Сулаєв.

В грудні розпочалася Превентивна програма "Мій вибір - життя вільне від наркотиків", одним із завдань якої є запобігання розповсюдження наркотичних речовин в мережі інтернет.

В рамках програми розробили та виготовили дві тисячі інформаційних буклетів, розмістили 14 білбордів з інформацією про контакти, куди можна повідомити про факти, пов'язані з розповсюдженням наркотиків, а також контактами контактного центру "Твій вибір", куди можуть звернутися родичі підлітків, що вже мають проблеми з вживанням наркотиків. 

До слова, просвітницькі інформаційні буклети та білборди були виготовлені завдяки підтримці небайдужих полтавців, тож жодної копійки бюджетних коштів на це не витратили.

Загалом, з початку акції за телефоном було 16 відповідних звернень.

Вже з лютого планують долучити до проекту Кременчук та Горішні Плавні.

Метою акції було пробудити суспільну самосвідомість та показати наркозлочинцям, що суспільство готове боротися з цією проблемою

- повідомила Алла Лук'янчикова, голова ГО "Регіональний центр контролю та сприяння діяльності правоохоронних органів України".

Поліцейські наголошують: оголосили справжню війну незаконному обігу наркотичних речовин.

Так, спільно з управлінням кіберполіції ведеться робота в мережі - навіть розшифровують завуальовані повідомлення наркоторговців, викривають систему закладок та мережі розповсюдження наркотиків.

Також проводять рейди та акції по замальовуванню написів про розповсюдження наркотичних речовин: спільними зусиллями з комунальними службами та громадськими активістами знищують написи.

Прошу людей утриматися від розповсюдження такої інформації. Часто буває, що пересічні громадяни фотографують такі написи і з обуренеям викладають в інтернет. Але це також діж як реклама. Принаймні, просимо хоча б замальовувати номери телефонів, якщо ви викладаєте таку інформацію. Також просимо повідомляти поліції про такі факти — або за телефоном 102, чи навіть в повідомленнях

- підкреслив Юрій Сулаєв.

 

За словами начальника відділу комунікації ГУ НП в області, поліції відомі випадки, коли в таких оголошеннях вказують номери телефонів людей, що не тільки не причетні до розповсюдження наркотичних речовин, але не знають, як їх телефон опинився в оголошенні.

Такі дії злочинці виконують, щоб заплутати правоохоронців. Але перед замальовуванням правоохоронці проводять відповідну роботу щодо з'ясування обставин та причетності людей до наркозлочинів. 

У цій акції взяли студенти Полтавського політехнічного коледжу - вони допомагали безпосередньо замальовувати написи.

Кінцева мета такої діяльності — припинення легкого доступу потенційних вживачів до наркотичних засобів.

Але, наголошують, це не єдиний напрямок роботи.

Паралельно ведеться робота по виявленню та припиненню діяльності підпільних лабораторій, наркотрафиків та мереж розповсюдження наркотиків. Також правоохоронці закликають полтавців не бути байдужими та самостійно долучатися до замальовування подібних оголошень.

Якщо комусь не подобається колір фарби, якою ми замальовуємо, то хочу сказати, що у тих будівель, де з'являються такі написи, є власники: чи це магазин, чи житловий будинок - там же є якийсь актив. Якщо на чиємусь балконі намалювали такий напис - то візьміть і замалюйте! В цьому ж будинку мешкають діти, їх наражають на небезпеку

наголосила Алла Лук'янчикова.

Протягом сьогоднішньої акції зафарбували десять написів — у Центрі Полтави, на Леваді та Алмазному.

Всі ці номери були нам повідомлені громадянами, які телефонували на наш телефон. Ми дякуємо громадянам за допомогу

- зазначила поліцейська Лариса Заплавна, старший оперуповноважений управління протидії наркозлочинності ГУ НП У в Полтавській області.

 

Нагадаємо, Полтаву заполонили наркотики: доступні та заборонені.

наркотики, поліція, акція

За темою:

  • Сімейний бізнес. У Полтаві задокументували факт збуту наркотиків
  • Топ-5 за тиждень :