ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:36 15.11


"Політ над гніздом зозулі" - найдраматичніша полтавська прем'єра. ФОТО

Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М. В. Гоголя презентував глядачам трагікомедію "Політ над гніздом зозулі".

Виставу за твором "Політ на гніздом зозулі" Кена Кізі поставили за п'єсою Дейла Вассермана. Ідея постановки належить кримськотатарському режисеру Білялу Білялову – він мріяв інсценізувати "Політ…", присвятивши виставу долі кримськотатарського народу. Втім, не склалося. Але з огляду на дружні стосунки між Білялом і директором полтавського театру ім. Гоголя, рішення прийшло саме.

Тож, ініціатива поставити на полтавській сцені "Політ на гніздом зозулі" належить Олексію Андрієнку – саме він ще минулого року запропонував херсонському режисеру Сергію Павлюку взяти в роботу цю п'єсу. Для Павлюка, до слова, це вже 88-ма вистава. Разом із гоголівцями він реалізував популярні постановки "Остання любов гетьмана", "Майстер і Маргарита" та "Страшна помста".

Я довго сумнівався, бо матеріал дуже складний. Потім, після прем'єри "Страшної помсти", ми прийняли рішення, що беремся до роботи, і я намагався відпрацьовувати ці матеріали. Це було дуже важко, тому що і роман, і фільм тримав у голові. Це дуже важко – робити краще, ніж є. Місяць тому приступили до роботи

– розповів Сергій Павлюк.

Білял Білялов також узяв участь в постановці: його голосом звучать два монологи кримськотатарською мовою. Музика, яка є фоном цих монологів, написана Шевкетом Біляловим – сином кримськотатарського режисера. Музика Шевкета вже знайома полтавцям із вистав "Майстер і Маргарита" та "Жінки" (за яку він, до слова, отривав премію ім. Котляревського в 2017 році), а також концертів Полтавського симфонічного оркестру.

Білял – наш друг. Цією виставою ми піднімаємо проблематику кримськотатарського народу, який перебуває в окупації. Тобто, та сама річ… Той індіанець символізує в нашому випадку весь кримськотатарський народ. Вистава про владу, тиранію і народ

– пояснив режисер.

Сергій Павлюк – майстер реалізації філософських метафор простими й доступними засобами. Тож, глядачеві залишають простір для роздумів і розгадування знаків.

"Політ над гніздом зозулі" – вистава не про психів, але про бунт і прагнення свободи, але чи зможуть отримати її герої, залежить лише від них. У центрі сюжету – протистояння однієї людини цілій системі, суспільству, що має свої закони та сталі уявлення про "нормальне життя".

Окрім цікавої режисури та блискучої акторської гри, вистава вражає декораціями. Мінімалізм декорацій дозволяє повністю сконцентруватися на сюжеті, і не лише не відволікає увагу, але підкреслює драматичність подій, що розгортаються на сцені. Герої вистави існують в скляних боксах – здавалося б, усе прозоро, але невидима стіна все ж обмежує простір і контролює свободу.

Стосовно декорацій Сергій Павлюк розповів, що вистава вийшла досить дорога: довелося створювати спеціальні конструкції боксів, використали багато оргскла, замовили жалюзі та придбали гімнастичні м'ячі. Гамірні сорочки для акторів шили спеціально для вистави, а от крісла привезли з психіатричного диспансеру.

Художником-постановником вистави стала Ірина Кліменченко.

Під час здачі вистави сам режисер, за звичкою, сидів наверху сходів у глядацькій залі та пильно стежив за подіями на сцені. В підсумку, розповідає, залишився задоволеним, хоча ще бачить, над чим треба попрацювати.

Те, що я вийшов до глядача, є відповіддю на питання, чи сподобався мені результат – я не завжди виходжу на сцену після вистави. Було дуже мало часу на репетиції, вистава ще сира. На щастя, є три прем'єри, під час який вистава відшліфується на глядачах

– поділився власними враженнями Сергій Павлюк.

У новій виставі роли виконують:

Макмерфі – заслужений артист України Олександр Любченко,
вождь – Тимофій Зінченко,
сестра Ретчед – заслужена артистка України Тетяна Любченко,
Гардінг – Сергій Озерянко,
Біллі – Тарас Краюха,
Скенлон – Геннадій Продайко,
Чезвік – Віталій Крапіва,
Мартіні – Сергій Жмурко,
Раклі – заслужений артист України Володимир Морус,
Кенді – Тетяна Беленька,
Сенді – Юліана Романова,
лікар Співі – Олександр Князь,
сестра Флінн – Наталія Кожухаренко,
санітар Уоррен – Артем Батрак,
санітар Уільямс – Олександр Збразький,
санітар Теркл – Олександр Бородавка.

Прем'єра вистави "Політ над гніздом зозулі" в Полтаві триватиме три дні – 15, 16 та 17 листопада. І вже зрозуміло, що з аншлагом!

культура, мистецтво, прем'єра, вистава, театр

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.