20:15 11.09 1690
Наймолодшим лауреатом цьогорічної премії ім. І. П. Котляревського став юний кримськотатарський композитор Шевкет Білялов, для якого музика – "лише" хобі. Щоб отримати премію, Шевкет приїхав до Полтави з Сімферополя.
11 вересня відбулося нагородження лауреатів щорічної Полтавської обласної премії ім. І. П. Котляревського. Наймолодшим її лауреатом цього року став 18-річний кримськотатарський композитор Шевкет Білялов – він отримав премію в номінації "Театральна діяльність" за музичні твори до вистав "Майстер і Маргарита" та "Жінки", прем'єру якої полтавці побачать вже 30 вересня.
Композиція, яка увійшла до музичних творів вистави "Майстер і Маргарита" – тема "зустріч Маргарити з Майстром" – вона звучить у виставі двічі. Цей твір Шевкет Білялов написав у 17-річному віці спеціально для симфонічного оркестру Полтавського театру.
Минулого року до мене зателефонував директор Полтавського театру ім. Гоголя Олексій Миколайович Андрієнко і запропонував написати музичну композицію до вистави,
– розповів Шевкет Білялов.
Юнак розповів, що музика для нього – не основна професія, а скоріш – хобі.
Свого часу Шевкет провчився чотири роки в музичній школі по класу фортепіано, потім покинув навчання і перейшов на самоосвіту. Працював годинами вдома за піаніно, і раптом зрозумів, що не тільки хоче створювати свою музику, але у нього це дійсно добре виходить. Але зараз юнак навчається в Таврійському університеті на математичному факультеті.
Його батько, директор та художній керівник Кримськотатарського академічного музично-драматичного театру (м. Сімферополь) Білял Білялов каже, що коли син закинув музичну школу, яку відвідував фактично за примусом родичів, йому подарували електронний клавішний музичний інструмент.
І спочатку награвання імпровізованих мелодій було хлопцю за забаву, а згодом стало зрозуміло: потяг до створення мелодій – то великий композиторський талант.
Свій перший твір Шевкет написав у 14-річному віці, він багато часу приділяє музиці – щодня проводить за інструментом не менше трьох годин.
У творчому доробку юного композитора, окрім музики до вистав полтавського театру, немало серйозних музичних творів, які виконуються ансамблями та оркестрами, не виключенням є й Полтавський симфонічний оркестр – минулого року твори Шевкета Білялова кілька разів звучали в програмах концертів оркестру.
Музика юного композитора використовується у восьми виставах Кримськотатарського театру, а незабаром публіці презентують його концерт для симфонічного оркестру. Днями юнак виконав цей твір, над яким ще триває робота, для полтавських музикантів і отримав багато дуже схвальних відгуків.
Ідея запросити Шевкета Білялова до співпраці як композитора належить директору Полтавського обласного музично-драматичного театру Олексію Андрієнко.
Він розповідає, що знайомий з родиною Білялових дуже давно – ще з часів його роботи в Кримському українському театрі. Тоді ж познайомився з малим Шевкетом. Працюючи директором театру, кожен рік їздив з трупою на гастролі до Сімферополя, підтримував спілкування з Білялом Біляловим та його родиною.
Шевкета я знав змалку, але коли три роки тому був у Біляла в театрі, я почув музику од однієї з вистав, яка мені дуже сподобалася. Я запитав, хто автор, і отримав відповідь "Ти не повіриш, це мій син". Я зацікавився цим і щоразу, коли ми спілкувалися з Білялом телефоном, я розпитую про досягнення Шевкета – що музика використовується у виставах театру,
– розповів Олексій Андрієнко.
І коли до Полтави приїхав Сергій Павлюк ставити виставу "Майстер і Маргарита", Олексій Миколайович розповів йому про музику Шевкета та запропонував спробувати звернутися до Білялова з пропозицією про співпрацю. Як вже змогли оцінити полтавці, Шевкет блискуче виконав поставлене завдання.
Вистава "Майстер і Маргарита", що відбулася 10 вересня в полтавському обласному театрі, пройшла з повним аншлагом – квитки були розкуплені ще в серпні.
Подейкують, до на наступну виставу, жовтневу, квитки вже теж майже розкуплені. Майже подібна історія відбулася з режисером Цикино Кобіашвілі – почувши музику Шевкета, вона загорілася ідеєю, щоб музику для її нової вистави на писав саме він.
30 вересня у полтавців буде ще одна нагода почути твори Шевкета Білялова – в Полтавському театрі ім. Гоголя відбудеться прем'єра вистави Цицино Кобіашвілі "Жінки" за мотивами п'єси Н. Саймона "дивна пара", музику для якої також створив молодий кримськотатарський композитор.
Ольга СТЕНЬКО
На Полтавщині поліція розслідує смертельну ДТП
15:00 28.11