ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:30 09.03


70 портретів Шевченка взялися вишити за рік понад 50 майстринь. ФОТО, ВІДЕО

До дня народження Кобзаря в Полтавському краєзнавчому музеї влаштували концерт, відкрили тематичну виставку книг про Тараса Шевченка та презентували задум - галерею портретів поета, вишиту хрестиком.

У Полтаві презентували проект "Образ і слово Великого Кобзаря у вишивці".

Ідея створення цього проекту належить Григорію Кисілю. На жаль, він на початку цього року відійшов у вічність і не встиг побачити втілення свого задуму, хоча ми з ним багато обговорювали технічних та художніх моментів. Він мріяв запросити вишивальниць, щоби вони вишили картини за схемами, але не встиг зробити це особисто. Я дуже рада, що майстрині залюбки погодилися взяти участь у виготовленні картин

– розповіла координатор проекту  "Образ і слово Великого Кобзаря у вишивці" Катерина Калініченко.

Більшість робіт виконають за схемами Григорія Кисіля – Заслуженого майстра народної творчості, який майже 40 років свого життя присвятив вишивці та створенню вишивальних схем.

Світ побачили п'ять тематичних альбомів "Українська вишивка", створених особисто Григорієм Олексійовичем, серед яких збірки схем шрифтів, ікон, портретів видатних людей Полтавщини, орнаментів традиційної української вишивки. Четвертий же том цієї серії — "Українська вишивка. Портрети Шевченка", присвячена виключно Тарасу Григоровичу і містить 30 портретів поета.

70 робіт протягом року вишиватимуть 53 вишивальниці з Полтави, Гадяча, Нових Санжар і Канева. До колекції увійдуть 31 портрет Тараса Шевченка, його афоризми й цитати, вислови Петра Ротача та Володимира Сосюри, а також портрет самого Григорія Кисіля у виконанні його доньки Ірини Середи.

Організатори також планують провести збір благодійних коштів для виготовлення обрамлення вишитих картин. До свята долучилася поетеса, вишивальниця, громадський діяч Віра Носенко, яка приїхала з Канева, щоби прочитати власного вірша про Чернечу гору, де похований Шевченко, та отримати схему вишивки.

Я восени відвідувала Полтаві і мала змогу познайомитись особисто з Григорієм Кисілем, відтоді я захоплена його схемами вишивок і залюбки долучилася до проекту. З Канівщини ми приїхали невеличкої делегацією – це подружня пара, які також обидва будуть вишивати портрети Шевченка. Усього з до проекту долучаться ще 10 канівських вишивальниць

– пояснила Віра Носенко.

Під час презентації проекту представникам творчих колективів, що будуть виконувати вишивку, роздали укомплектовані пакунки зі схемами та матеріалами.

Усі схеми ми роздрукували, додали до кожної спеціальну тканину та навіть підібрали муліне відповідних відтінків – згідно з кольоровою розкладкою схем. Ми даємо майстрам на роботу майже рік. Результат, думаю, ми презентуємо у краєзнавчому музеї до Дня соборності

– зазначила заступник начальника Управління культури Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

У Краєзнавчому музеї до 203-ї річниці з дня народження Кобзаря виставили видання, присвячені його творчості та життєвому шляху, а також портрет Тараса Шевченка роботи Миколи Підгорного. До уваги відвідувачів були представлені також картини, вишиті за схемами з альбому Григорія Кисіля "Українська вишивка. Портрети видатних людей Полтавщини", втілені його донькою Іриною Середою. В експозицію входять, серед інших, портрети Григорія Сковороди, Євгена Гребінки, Бориса Олійника, Олени Пчілки, Лесі Українки.

Тарас Шевченко, рушник, вишивка, культура, мистецтво, творчість, пам'ять

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.