09:30 30.03 891
74,2% жителів Полтавщини або один мільйон 43 тисячі 402 людини підписали декларації із сімейними лікарями. В Україні – це більше 26 мільйонів осіб. Лідерами по кількості підписаних декларацій є міста-мільйонники.
З 1 квітня медична допомога тим людям, які й досі не підписали декларацію із сімейним лікарем, буде надаватися й надалі, але 120 гривень на пацієнта, які мали виділятися з державного бюджету до липня, з квітня не надходитимуть.
Кошти йтимуть лише від Національної служби здоров’я на лікування пацієнтів, які уклали декларації.
У департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА наголошують – необхідно визначитися із сімейними лікарями ще й тому, що з 1 липня почне працювати система діагностики (програма «Безкоштовна діагностика»). Тільки по направленню сімейного лікаря, який увійшов в базу даних Національної служби здоров’я можна буде отримувати безкоштовну діагностику
Нині в Полтавській області створено 36 центрів первинної медико-санітарної допомоги. Зараз у Полтавській області деякі центри ПМСД досягають чи не 100% підписаних декларацій.
У Пришибському ЦПМСД 99,9% пацієнтів уклали декларації із сімейними лікарями. У Миргороді з’явився комунальний центр ПМСД, нещодавно він почав працювати. Відкриває свої амбулаторії. Нині там укладено 32,9% декларацій, думаю, що їх буде набагато більше. Є ті, які сьогодні перейшли рубіж 80% – це Котельва, Гадячі, Кременчуцький районний центр і міський центр міста Лубен. Є ті, які мають рубіж більше ніж, в цілому області, це такі центрі ПМСД, як у Диканьці, Горішніх Плавнях, Карлівці, Глобиному, Лохвиці, ЦПМСД № 3, Засулля, Велика Багачка, Шишаки, Кременчуцький ЦПМСД №2. Таких, де відсоток становить більше 70 – 19 в області. Але є й такі, де й 60% пацієнтів не уклали декларації – це Новосанжарський та Пирятинський ЦПМСД
– розповів Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА. Нині в області тестується також електронна картка пацієнта.