21:57 08.01 8619
На думку адвоката, який представляє родину загиблого внаслідок ДТП Артема Левченка, розслідування трагедії триває в нормальному режимі – слідчі дії не затягуються, потрібні експертизи проводяться в штатному порядку.
Про це Володимир Рахманов, адвокат родини Левченків, заявив 8 січня нашому виданню.
Нагадаємо, 6 листопада 2018 року близько 14:10 поблизу Школи мистецтв у ДТП за участю автомобіля Merсedes-Benz постраждав велосипедист Артем Левченко, якому на той момент було 14 років.
Володимир Рахманов не відкидає, що родина водійки позашляховика Наталії Саєнко намагається чинити тиск на слідство з метою приховати певні деталі трагічної ДТП та уникнути відповідальності для жінки, втім, ніяких доказів успішності таких дій адвокат наразі не має – він розповів, що слідство триває, всі дії виконуються у відповідності з чинним законодавством. Слідчий, у рамках закону, співпрацює з адвокатом.
Я не можу сказати, що слідство затягується чи ніхто нічого не робить – ні, по ньому працюють. Справа в тому, що після прийняття змін до кримінально-процесуального кодексу слідчий має звертатися до судді в кожному випадку слідчих дій – призначення експертизи чи дослідження. Суду також потрібен деякий час на ухвалення рішення. В експертних закладах також черги – є експертні заклади, в яких взагалі експертизу роблять через півроку, наприклад НДІ Міністерства юстиції
– розповів адвокат Володимир Рахманов.
За місяць, що минув після того, як Артема Левченка перевезли до Полтави, встигли провести трасологічну експертизу та оцінку технічного стану транспортного засобу, а також слідчий експеримент за участю свідка.
Наступна – комплексна судово-медична експертиза. Проводитимуть її, ймовірніше за все, фахівці Полтавського обласного бюро судово-медичної експертизи. З цією метою вже провели аутопсію та мають вилучити всю медичну документацію, в тому числі з Полтавської обласної клінічної лікарні, де у відділенні інтенсивної терапії до останнього подиху перебував на лікуванні Артем Левченко.
7 січня Артем помер у лікарні. За словами його прабабусі, відомої полтавської журналістки Віри Чазової, організм підлітка не витримав – тиск впав до критичної позначки.
Він був на апараті штучного дихання. У нього зупинилося сердечко. Його запустили знову, і воно знову зупинилося. Організм вже не тримав тиск. Батьки робили все необхідне – біля нього було чотири лікаря. Він лежав у відділенні, де працює мій внук. Але так вже сталося
– через сльози розповіла Віра Олександрівна.
З самого ранку 8 січня полтавці зібралися на місце трагічної ДТП – у Корпусному парку, поряд зі Школою мистецтв. Тут зробили імпровізоване місце пам'яті, куди ті, кому болить ця трагедія, принесли квіти, іграшки та свічки на знак співчуття до родини загиблого хлопця. Юнаки та дівчата, з якими Артем вчився в школі, його друзі та знайомі, їхні батьки, а також вчителі юнака та співробітники його батьків – емоції були сильніші за слова. Багато хто згадував останню зустріч із Артемом, розповідали, як ходили в лікарню напередодні нового року, коли підлітку виповнилося 15 років.
Ми прийшли його підтримати. Він був у комі, але його мама сказала, що він все відчуває і йому дуже потрібна підтримка
– розповів один із однокласників Артема.
За словами Наталії Рагозіної, яка ще 20 грудня ініціювала громадську акцію, щоб нагадати правоохоронцям, що суспільство вимагає справедливого розслідування, правоохоронці можуть спробувати "спустити на гальмах" цю справу, тож єдине, що зараз можуть вчинити небайдужі люди – контролювати хід розслідування та вимагати публічного звіту від слідчого управління.
З цією метою учасники акції 8 січня перекрили рух біля Школи мистецтв. Попри вимоги мітингувальників, щоби до них невідкладно на зустріч прибув керівник обласного управління поліції Андрій Замахін, на місце прибув очільник слідчого управління Василь Лялін.
У своїй заяві він наголосив, що в найближчі дні буде "прийнято рішення щодо притягнення винної особи до кримінальної відповідальності", втім, навіть прізвища не назвав. За його словами, наразі підозра у вчиненні цієї ДТП не вручена жодній особі.
Деякі учасники акції протесту вважають, що Наталія Саєнко вже перебуває за кордоном, на що Василь Лялін заявив, що в такому разі її буде оголошено в міжнародний розшук. Нагадаємо, в зв'язку зі смертю постраждалого, слідство перекваліфікувало справу – з частини 1 статті 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження) на частину 2 цієї статті (ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження).
...Відспівають Артема Левченка в Полтавському Свято-Успенському кафедральному соборі 9 січня об 11:00 – панахиду очолить особисто архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, після чого відбудеться поховання на міському цвинтарі.
А завтра о 13:00 місцеві активісти планують влаштувати акцію протесту під офісом обласної прокуратури.
Ольга СТЕНЬКО
На Полтавщині триває ґрунтова засуха
12:00 08.11