ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:24 19.08


Амбулаторії на колесах обстежили мешканців віддалених сіл. ФОТО

Планові виїзди пересувних медичних діагностичних комплексів здійснили у віддалені села Диканського району.

Три пересувних діагностичних комплекса днями відвідали Диканський район з метою обстеження сільського населення. Це вже другий виїзд "амбулаторій на колесах" в рамках реалізації на Полтавщині субпроекту "Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію в Полтавській області" Проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей".

Нагадаємо, сім пересувних діагностичних комплексів марки ISUZU, придбаних за кошти Світового банку на загальну суму понад мільйон доларів США, ще на початку липня були передані Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА. Перший виїзд здійснили в Решетилівський район, тоді протягом одного дня за допомогою трьох комплексів  було обстежено 79 пацієнтів.

Тепер, за тиждень – виїзд до Диканського району, який допоміг охопити діагностичними заходами ще 62 мешканців віддалених сіл. Маршрути трьох бригад охоплювали шість сіл – Степанівку, Малу Рудку, Дячкове, Дейнеківку, Марченки і Чернещину. Нам вдалося побачити роботу пересувного діагностичного комплекса в Степанівці — тут протягом дня обстежили 22 пацієнтів.

До найближчої амбулаторії мешканцям цього населеного пункту доводиться добиратися майже три кілометри. Та й то, вибір медичних послуг невеликий: двічі на тиждень приїжджає з Диканьки сімейний лікар, в інший час можна зробити маніпуляції, можна виміряти тиск. Якщо виникає гостра проблема, доводиться їхати в райцентр або викликати швидку допомогу.

Щоб пройти обстеження, пацієнти мають проїхати 25 кілометрів до Центру ПМСД в Диканьці. Оскільки більшість мешканців сіл вже мають поважний вік, така подорож стає для них цілою пригодою, і не завжди приємною. Тому подібні виїзди "амбулаторій на колесах" для них – справжня знахідка.

Пересувні амбулаторії розраховані для проведення діагностичних процедур: вимірювання артеріального тиску, ваги, зросту, визначення індексу маси тіла, зняття ЕКГ та забору біоматеріалу для лабораторних досліджень (загальний аналіз крові, визначення рівня глюкози, ризиків утворення тромбів, біохімічний аналіз крові). Для пацієнтів, чиї фізичні можливості не залишають шансів самотужки подолати сходи, діагностичні комплекси обладнанні електричними підйомниками.

В "амбулаторіях на колесах" немає лікаря. Забір крові за допомогою вакутайнера здійснює маніпуляційна медична сестра. Дуже важливо, що пересувний діагностичний комплекс обладнаний холодильником і центрифугою – це дає можливість якісно зібрати і доставити біоматеріал в належних умовах до лабораторії.

В сусідньому відсіку інша медсестра знімає електрокардіограму, а вимірювання тиску та антропометричні заміри відбуваються на електронних апаратах в напівавтоматичному режимі. Виїзд в Диканський район здійснювався за участі медичних сестер Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру.

Дослідження біоматеріалу виконуються в лабораторії Диканської ЦРЛ, і в підсумку результати усіх обстежень будуть передані сімейним лікарям, з якими обстежені мешканці уклали декларації. В залежності від результатів обстеження сімейний лікар має провести з кожним пацієнтам індивідуальну роботу, призначить лікування та надасть рекомендації щодо корекції способу життя. А державна програма "Доступні ліки" дозволить пацієнтам придбати необхідні для лікування гіпертонії медикаменти зі значною знижкою, а то й отримати безкоштовно.

медицина, діагностика, обстеження, амбулаторія

За темою:

  • Запалення очей: сучасні методи лікування
  • Как получить стоматологическую помощь: куда лучше обращаться с возникшими зубными проблемами
  • Полтавська обллікарня співпрацюватиме з литовськими колегами з Паневежиса
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.