ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:10 27.05


Багатії та злидні Полтавської міськради

14 полтавських депутатів офіційно мають мільйонні статки. А родини 12 депутатів у 2016 році за рівнем доходу жили за межею бідності. Хто з депутатів заробив найбільше і найменше у 2016 році?

Десять депутатів Полтавської міської ради у минулому році заробили понад мільйон гривень. Але до топ-5 найбагатших увійшли переважно депутати від "Совісті України".

Депутати-мільйонери

Дохід родини Володимира Левченка за минулий рік склав майже 5 млн грн. Основний дохід сім’ї (4,8 млн грн) приносить підприємницька діяльність дружини депутата. У декларації не вказано, яким саме бізнесом вона володіє. Коментувати свою е-декларацію депутат відмовився.

Депутат від "Рідного міста" Олександр Кудацький за 2016 рік заробив трохи більше 4,5 млн грн. Три чверті цього доходу становлять дивіденди від прибутків заводу медичного скла, яким володіє депутат. Заробітна плата Олександра Кудацького за роботу на цьому ж заводі склала 1 026 494 грн (85,5 тисяч на місяць). Для Кудацького це перша каденція в міській раді. До цього він багато років займався бізнесом.

Понад два мільйони доходу задекларував Юрій Синяк (СДП). За словами самого депутата, радіти тут немає чому, адже ця сума доходу не відображає реального прибутку від підприємства, яким він володіє - він значно менший.

Розмір доходу депутатки від "Совісті України" Ліліани Бєлашової склав  2,2 млн грн. При цьому 1 067 000 грн – це відсотки від банку "Український капітал", акціями якого володіє чоловік депутатки. За основним місцем роботи Сергій Бєлашов отримав заробітну плату в розмірі 920 тисяч грн (понад 76 тисяч на місяць).

Жодних доходів від зайняття підприємницькою діяльністю Ліліана Бєлашова не задекларувала, і це при тому, що їм з чоловіком, за даними руху ЧЕСНО, належать десятки підприємств.

Понад мільйон заробив за минулий рік депутат від "Совісті України" Григорій Сахно. Він єдиний серед депутатів Полтавської міськради, хто потрапив одночасно і до п’ятірки найбагатших за розміром статків. Сам депутат вважає, що йому нічого соромитися.

Більше мільйона минулого року також заробили Андрій Соколов та Олег Бєлоножко з "Батьківщини", Володимир Медяник із партії "Совість України" та представники відповідно "Солідарності" і "Самопомочі" - Андрій Матковський та Юрій Бойко.

Хто з депутатів має найбільші статки?

Найбагатшими серед депутатів Полтавської міської ради виявилися представники політичних партій "Совість України", "Рідне місто", ВО "Батьківщина" та Соціал-демократичної партії.

Список найзаможніших полтавських депутатів за рівнем статків очолює голова фракції БПП "Солідарність" у міськраді Андрій Матковський. У минулому році статки депутата склали 74 млн грн. Подружжя Матковських, за офіційними даними, має на банківських рахунках 544 114 грн та майже 17 тисяч євро, що загалом становить  понад 1 млн грн. Також депутат із дружиною позичили третім особам по 475 тисяч євро кожен, що становить близько 14,5 млн грн. Окрім грошових активів, подружжя Матковських також володіє кількома підприємствами, серед яких телеканал ІРТ, страхова компанія, два товариства з обмеженою відповідальністю, одне з яких знаходиться в Австрії. У грошовому еквіваленті вартість підприємств становить більш ніж 45 млн грн.

Друге місце серед найбагатших депутатів посіла представниця "Совісті України" Ірина Климко, яка є падчеркою мера Олександра Мамая. Статки її родини за попередній рік склали понад 40,5 млн грн. Депутатка володіє акціями ТОВ "Полтаваагротранс" та управляє акціями компанії "Mamarel services limited", яка належить Мамаю і розташоване на Кіпрі.

Депутат міськради від ВО "Батьківщина" Андрій Соколов задекларував майже 35 млн грн статків і займає третю позицію в рейтингу найбагатших. У родини є чотири підприємства – товариства з обмеженою відповідальністю, 150 тисяч доларів, 155 тисяч євро та 4,5 млн гривень готівкою. Третім особам за минулий рік Соколов із дружиною позичили майже 6 млн грн та 100 тисяч доларів.

Нижче ватерлінії

За межею бідності опинилися 12 депутатів Полтавської міськради. Їхній річний дохід – менше прожиткового мінімуму з розрахунку на кожного члена сім’ї. Серед "злиднів", що цікаво, опинилися чотири депутати від БПП "Солідарність". Найбіднішими ж серед депутатів полтавської міськради виявилися представники "Свободи" Юліан Матвійчук та Вадим Ямщиков, які не задекларували жодних доходів за 2016 рік. Депутат Матвійчук прокоментував відсутність доходів.

До того як став депутатом, я завжди працював: в "Полагропромі", поліції, Національній гвардії. Коли воював, гроші витрачати ніколи було. Тому зараз живу на ті власні збереження, які вдалося накопичити

 — заявив він.
Депутат від БПП "Солідарність" Володимир Печериця задекларував серед доходів майже 14,5 тисяч грн пенсії (близько 1 200 грн на місяць) та благодійну допомогу у розмірі 5 тисяч грн.

Ще сім депутатів Полтавської міськради вказали в деклараціях доходи, менші від прожиткового мінімуму. Це Майя Матвеєва з БПП "Солідарність", Дмитро Сенчакович із “Самопомочі”,  Олександр Шамота із Соціал-демократичної партії, В'ячеслав Федоряка з Блоку Петра  Порошенка, Сергій Литвиненко зі "Свободи",  Максим Голдиш із "Совісті України" та представник "Батьківщини" Дмитро Петров. Усі ці депутати, окрім Матвеєвої та Сенчаковича, вказали в деклараціях заощадження, які покривали їх витрати.

статки, гроші, декларація, бізнес, міськрада

За темою:

Топ-5 за тиждень :









Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.