ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:45 17.11


"Більше, ніж кава" з архієпископом: полтавці обговорювали мораль

16 листопада ввечері всі охочі зібралися в "Львівській кав'ярні" в центрі Полтави, щоб зустрітися за кавою з архієпископом Полтавським і Кременчуцьким Федором та обговорити тему трансформації моралі.

Увечері в "Львівській кав'ярні" яблуку ніде було впасти: всі стільці, диванчики та крісла були зайняті.

Люди стояли в проходах і біля дверей – понад чотири десятки полтавців прийшли покавувати з Владикою Федором.

Зустріч не була випадковою – це перший захід нового просвітницького молодіжного проекту ГО "Полтавський батальйон небайдужих", що має назву "Більше, ніж кава".

Ідея належить керівнику ГО "Полтавський батальйон небайдужих" Наталії Гранчак.

Вона розповідає, що думка організувати подібні зустрічі прийшла несподівано – під час проведення літнього молодіжного табору "Майстерня відповідального українця".

Була зустріч Владики з молоддю в рамках літнього молодіжного проекту. І під час неї у мене виникло відчуття, що існує бар'єр між молоддю і духовними темами – дуже велика прірва. Повертаючись увечері у свою кімнату, я розмірковувала на цю тему. До мене прийшла думка, що треба створювати такі неформальні зустрічі взагалі не на території церкви. Щоб був доступ, не обмежений нічим, і люди могли ставити свої запитання. На тому ж проекті ми близько познайомилися з Катериною Бабич, і, оскільки неформальне спілкування зазвичай уявляється за кавою, місце зустрічі обрати було просто – логічно, що це "Львівська кав'ярня".

– розповіла Наталія Гранчак.

 

У чомусь зустріч нагадувала "Бесіди при свічках", які проводилися в Свято-Успенському кафедральному соборі навесні: всі охочі зібралися, щоб обговорити теми християнства – віри, традицій, моралі й того, що люди зазвичай соромляться спитати в священиків.

Відмінністю стала цілковита неформальність спілкування – кожен охочий міг поставити питання. Під час бесіди можна було пити каву, їсти цукерки чи смаколики, про які подбали волонтери "Батальйону небайдужих".

Тема зустрічі – роздуми про трансформацію моралі. Хоча проект позиціюють як молодіжний, на зустріч зібралися люди різного віку – від молодшого шкільного до поважного пенсійного. Говорили про те, що турбує кожного – про стосунки між людьми, повагу до особистої свободи, захист слабких та допомогу сильних, про українську державність та право її громадян на українську церкву.

Владика Федір простими словами роз'яснював складні речі.

На прикладі з житія канонічних святих та великих праведників він роз'яснював прості буденні ситуації, наводив істинні цінності християнства.

Християнство має свої погляди на мораль, які не змінюються протягом століть. Які б не були зовнішні обставини, християнська мораль, підкреслю, незмінна – вже дві тисячі років ці погляди підтверджуються досвідом. Якщо ними керуватися, то життя людини буде мінятися на краще, попри всі зовнішні обставини та різні ситуації

– зазначив Владика Федір.

 

Півтори години розмови минули напрочуд швидко – так буває, коли тема актуальна, обговорення жваве й цікаві співрозмовники.

Складалося враження, що гості заходу не дуже хотіли розходитися, хоча досиділися майже до закриття кав'ярні.

Утім, як оголосили організатори зустрічі, наступна "Більше, ніж кава" відбудеться протягом місяця – ймовірно, в першій половині грудня.

 

Владика Федір, обговорення, мораль, полтавці

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.