ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:43 10.08


На Полтавщині відкрили "Майстерню відповідального українця"

9 серпня на базі табору "Джерело", що в с. Клюсівка Новосанжарського району, запрацював унікальний проект для молоді "Майстерня відповідального українця".

Понад півтора десятка учасників Майстерні віком від 18 до 30 років з Полтави, Кременчука, Нових Санжар, Гадяча, Решетилівки, Чутового протягом двох тижнів проведуть в затишному куточку Новосанжарщини – оздоровчому таборі "Джерело" в с. Клюсівка.

Слухачі Майстерні під орудою з досвідчених фахівців різних галузей вчитимуться комунікувати, ставити та досягати мету, писати власні проекти, шукати для них кошти, створювати та мотивувати команду, залучати волонтерів, розповідати громадськості про свої здобутки та проводити дослідження. Вечорами до таборян на гутірки їздитимуть відомі полтавці – науковці, бізнесмени, журналісти, музиканти.

Організаторами табору стали громадська організація "Команда небайдужих" за участю ГО "Полтавське молодіжне православне братство" та КУ "Обласний молодіжний центр" Полтавської обласної ради. Базою для проведення табору обрали ДОЗ "Джерело", яким вже сім років опікується Полтавська єпархія УПЦ КП та останні три роки  ГО "Команда небайдужих".

Серед спікерів "Майстерні відповідального українця" (МВУ) Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, співзасновниця "Нової Пошти" Інна Поперешнюк, співзасновник мережі магазинів "Аврора" Тарас Панасенко, керуюча "Львівської кав'ярні" Катерина Бабіч. Інших доповідачів організатори табору поки що тримають в секреті.

Ми запросили  людей, які в своєму житті вже досягли чогось – не тільки в бізнесі, це також громадські діячі, вони мають активну життєву позицію і можуть поділитися досвідом з іншими

– пояснила голова ГО "Команда небайдужих", директор табору "Джерело" Наталія Гранчак.

Ідею проведення подібного табору Наталія Гранчак виношувала вже давно. Минулого року, почувши про програму грантової підтримки для громадських організацій від Полтавської обласної державної адміністрації, "Команда небайдужих" вирішили втілити давню мрію в життя. Написали проект, подали його на конкурс та стали одним з переможців. Тож, "Майстерня відповідального українця" організована на обласні грантові кошти. Для учасників вона повністю безоплатна.

Для того, щоб стати учасником проекту , було потрібно заповнити онлайн-анкету. Серед її питань були й про громадську активність та соціальну роботу. Дехто з таборян дізнався про проект від друзів, які побачили оголошення в мережі, дехто від мами, яка почула рекламу по телевізору – як-от студентка Києво-Могилянської академії, кременчужанка Богдана Винокур.

Я приїхала сюди, щоб розвивати свій потенціал і почути щось цікаве й важливе, що знадобиться мені в подальшому житті. Тут будуть класні лектори, я б хотіла дізнатися про їх успішний досвід та почути про їх погляди стосовно майбутнього України,

– розповідає Богдана.

Її нову коліжанку, чутівчанку Любов Легкобит вмовила покинути всі справи та роботу в період канікул (а вчиться Люба в Львівському університеті ім. Івана Франка) заради "Майстерні відповідального українця" теж її мама – відома далеко за межами Полтавщини волонтер Надія Легкобит. Мама ж і привезла Любов у табір. Хоча дівчина працювала у Львові, самотужки заробляючи гроші на власні потреби, родинна рада вирішила, що досвід та персональне зростання важливіше за будь-які гроші. Така вже родина Легкобитів.

Зараз іде війна. І ті, в кого ми можемо і маємо вкладати свої сили і ресурси – це наша молодь. Після Майдану я бачу, що певна частина людей змінилася, частина має якісь амбіції, але ті, хто дійсно може змінити цю державу – наші діти. Ми, наші покоління, зіпсовані тією старою системою, але діти наші – як чистий аркуш. І всі сили ми маємо вкладати, повторюся, в наших дітей – це освіта, розвиток, спілкування. Тому я намагаюся стежити за всіма розвиваючими тренінгами й школами для молоді і прагну, щоб мої діти брали в них участь – я вже бачу результат, і це дає мені надію, що в України є майбутнє, коли в неї є такі діти

– розповідає Надія Легкобит.

Табір дійсно обіцяє бути цікавим. У молоді досить насичена програма. Після офіційної церемонії відкриття, яка пройшла в форматі неформального спілкування, на таборян чекала інтерактивна гра-знайомство,  вечеря та цікавий тренінг в ігровій формі на чітку командну взаємодію. Ввечері – вітальна варта. Серед тем тренінгів  перших днів – мистецтво ефективної комунікації та робота в команді.

Протягом табору на його учасників чекають також кілька екскурсій. Організатори обіцяють, що деякі лекції МВУ будуть відкритими, тож запрошують усіх бажаючих стати їх слухачами.

Тему та час проведення таких заходів обіцяють повідомляти заздалегідь через ЗМІ, на офіційному сайті "Команди небайдужих", а також на сторінці "Полтавського батальйону небайдужих" в мережі Фейсбук.

табір, волонтери, Джерело

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.