ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 15.05


Біля будівлі СБУ пройшла акція на підтримку затриманого єгиптянина

СБУ в Полтаві арештувала опозиціонера з Єгипту за причетність до "міжнародної релігійно-екстремістської організації "Брати-мусульмани". Правозахисники стверджують: такої організації не існує і ніколи не існувало.

14 травня під адмінбудівлею Управління СБУ в Полтавській області зібралися правозахисники та родичі єгиптянина Моатаза Абделмовла, затриманого минулого тижня співробітниками ГУ НП в Полтавській області та СБУ. 

Вони тримали плакати: "Моатаз не терорист", "Моатаза хочуть вбити".  

 

Нагадаємо, 7 травня співробітники ГУ Нацполіції в Полтавській області спільно з УСБУ затримали громадянина Єгипту Моатаза Абделмовла, нібито, за причетність до терористичної організації.

Влада Єгипту вимагає його екстрадиції і може стратити за критику, звинувачуючи в злочині, якого він не скоював.    

За словами Моатаза Абделмовла причина такої поведінки влади у тому, що він, перебуваючи на батьківщині, її критикував. І через що зазнав переслідувань та змушений був залишити країну.

Пан Абделмовла мешкає у Полтавській області вже майже 5 років: закінчив університет в Полтаві та займається підприємницькою діяльністю. Мусульманин за віросповіданням, але до жодних радикальних, екстремістських, терористичних організацій, релігійних сект ні в Україні, ні в Єгипті, ні де-небуть ще, ніколи не мав ніякого стосунку.

«Я не розумію, за що мене заарештували. Коли мене заарештовували, мені не було надано перекладача з української на арабську. Не було перекладача і в суді. Це свавілля. Я не скоював ніяких злочинів, ні в Єгипті, ні в Україні. Я вимагаю справедливості! Я вимагаю звільнити мене! » - заявив Моатаз Абделмовла.

Протягом майже 5 років, з моменту його виїзду з країни, влада Єгипту не мала до Моатазу ніяких претензій, що підтверджує довідка про відсутність судимості, яку він отримав у 2019 році.

За словами адвоката Моатаза Абделмовла Володимира Костенка, його арешт був проведений зі значними порушеннями законодавства.

«Навіть не є зрозумілим, кого вони (співробітники поліції) заарештовували - прізвище та ім'я в документах, поданих до суду, щодо затримання та арешту, відрізняються. Не кажучи вже про те, що в якості країни, громадянином якої він є, називається «Египит», а такої країни немає на карті і держави такої не існує. Це на додаток до того, що було порушено його право на захист » - зазначив адвокат.

За його словами, ні в поліцію, ні в СБУ, ні в суд не були передані документи, що підтверджують правомірність звинувачень щодо Моатаза Абделмовла з боку влади Єгипту.

У повідомленні Інтерполу  йдеться про подію, яка відбулася в 2013 році, а до теперішнього часу пана Абделмовла ні в чому не звинувачували, про що свідчить видана в 2019 році довідка про відсутність судимості.

Якби він був засуджений або проходив по якійсь справі в Єгипті, цю довідку просто б не видали, стверджують його захисники.

Ахмет Траберсі, друг Моатаза Абделмовла зазначив:

Він є журналістом, у Фейсбуці пише проти тієї влади, що у них у Єгипті. Може, за думку його і затримали. Я переконую: ця людина – не з тих людей, які можуть це зробити.

Як повідомив голова громадської організації «Неурядова медійно-адвокаційна група» Іван Красиков, який захищає права постраждалих від політичних переслідувань і дискримінації, в 2019 році Комісія з прав людини ООН звернула увагу, що судові процеси щодо політичних злочинів в Єгипті можуть бути несправедливими, а свідчення обвинувачених, а потім, страчених, могли бути отримані під тортурами.

«У повідомлення Інтерполу зазначається, що Моатаза Абделмовла, нібито, звинувачують у вбивстві в ході мітингу в 2013 році. Ні про який тероризм або причетність до екстремістських груп там ані слова! Звідки в СБУ взяли цю інформацію абсолютно незрозуміло. Схожа ситуація була в Дніпрі за минулої влади, при президенті Порошенко, коли студентів з арабських країн, в тому числі, з Єгипту звинуватили в тому, що їх завербував ІДІЛ для участі в сирійсько-іранському конфлікті, якого немає і ніколи не було! Я тоді провів незалежне розслідування і виявив, що це фейк. Але його поширювали посадові особи в СБУ і подавали цю інформацію в суд. Майже аналогічну історію ми спостерігаємо в Полтаві: громадянина Єгипту звинувачують в причетності до релігійно-екстремістської організації, якої не існує » - підкреслив Іван Красиков.

За його словами, заяву про причетність Моатаза Абделмовла до релігійно-екстремістської організації треба спростувати.

Поки влада Єгипту не обґрунтувала всі звинувачення, ні про який арешт і екстрадицію не може бути й мови.

«На батьківщині його чекає страта або тривалий термін тюремного ув'язнення. З урахуванням того, що він критикував владу Єгипту, всі звинувачення повинні бути ретельно вивчені »- зазначив Красиков.

Він висловив жаль, що такі ситуації, як з Моатазом Абделмовла продовжують виникати, незважаючи на те, що на чолі СБУ знаходяться вже нові люди, які проводять реформи всередині її структури.

У свою чергу заступник начальника поліції Полтавщини Андрій Гарастюк повідомив, що затриманого розшукував Інтерпол за скоєння особливо тяжких злочинів на батьківщині та підозрюють у причетності до злочинів міжнародної релігійно-екстремістської організації, а також у пропагуванні радикального екстремізму серед мусульман на Полтавщині.

Йдеться про релігійно-політичну асоціацію "Брати-мусульмани", пояснив речник обласного управління СБУ Олексій Скрильник. Чоловіка підозрюють, зокрема, у замаху на вбивство та підпалі поліцейських машин.

 

 

 
арешт, Єгипет, СБУ, скандал

За темою:

  • СБУ затримала зрадника, який інформував про військові об’єкти на Полтавщині
  • Диверсанти намагалися підірвати залізничну колію на Полтавщині
  • Полтавки поширювали російську пропаганду: яке покарання отримали
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.