ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:13 21.11


Битва стартапів у Полтаві: перемогли "бджоли", а гроші отримали айтішники

На п'ятому полтавському конкурсі стартапів презентували проекти кафе, еко-пасіки, "найсмачніших огірків", дешевого палива та ІТ-технології.

Участь у "Битві стартапів" могли взяти всі бажаючі, незалежно від віку, освіти та роду занять. Найбільше проектів представили студенти Полтавського університету економіки і торгівлі. Це два проекти закладів громадського харчування – "Вело-кафе" та кальянний  лаундж-бар "Видихай",  а також два ІТ-проекти – освітня програма "Skry ED" та програма для оптимізації бізнес-процесів "HRC Shuttle".

Сутність нашого проекту полягає в тому, щоб покращити дистанційну освіту, бо вона зараз не є досконалою. Ми створюємо певну програму й запускаємо її в глобальну мережу, де кожен універ може її в нас купити та використовувати для навчання. Студенти і викладачі можуть користуватись нею безкоштовно, а "креативні студенти" платитимуть гроші
 – поділились співавтори проекту "Skry ED" Євген Гиря та Павло Мальований.

Також на розгляд журі представлені аграрні проекти – вирощування овочів "Огірки на мільйон" і промислової еко-пасіки "Династія меду".

Ми поважаємо родинні традиції, я – бджоляр зі стажем, мій батько, мій дід та прадід займались бджільництвом. Прадід на пасіці виробляв три тонни меду, я хочу виробляти тридцять тонн. Наша глобальна мета – світовий ринок, хочу гідно представити Україну та вивести її на перше місце у виробництві меду
– презентував всій проект пасічник Олександр.

Сьомим учасником "битви" став проект із виготовлення промислових та споживчих паливних брикетів, презентований студентами ПДАА.
Організаторами "Битви стартапів" виступили громадські організації "HUB21", "Полтава" та ADEA. На роль суддів запросили бізнесменів, які потенційно готові стати інвесторами, підтримати та розвивати цікаві стартапи.
Велику увагу ми приділяли саме якості проектів, роботі з командами. Наша мета – щоб проекти були сильними та робочими. Проводимо подібні заходи протягом трьох років, це п'ятий такий конкурс, приємно, що проекти, які брали участь в попередніх "битвах", зараз успішно розвиваються. Для прикладу можу навести проект 3D-друку, а також проект "Влад-Кава", які за два роки зробили велике зростання, отримавши консультативну та інвестиційну підтримку після конкурсу. Ми маємо, так би мовити, інвестиційну групу, це люди, які є потенційними інвесторами, розглядають проекти та оцінюють їх інвестиційну привабливість для себе. Запросили на захід також гостей, які, розглянувши проекти, можуть провести сесію з будь-якою командою та стати інвестором проекту
– розказав Михайло Скрипченко, голова ГО "HUB21".

Брейк-каву на заході забезпечував один із "вихованців" проекту Владислав Радченко, який брав участь в першому конкурсі стартапів.
Ми брали участь в першому ворк-шопі, і тоді не отримали перемогу. Але завдяки консультаціям із експертами та менторській підтримці я зміг самостійно реалізувати свій проект та зробити його успішним. Інвестицій ми не отримали, але я запланував будь-що реалізувати цей проект, і я це зробив, тільки досяг успіху роки на два раніше, ніж робив би це зовсім сам

– поділився історією свого успіху Владислав.

З конкурсантами протягом двох тижнів працювала команда експертів, до якої увійшли бізнесмени, підприємці, менеджери великих проектів.
Мене запросили, щоб я допоміг з точки зору менеджменту та маркетингу молодим командам краще підготувати презентацію – як помічника, скажімо так. Ми вчора попрацювали з командами протягом кількох годин (із кимось більше, з кимось – менше) і значно покращили презентації. Бо, наприклад, деякі цифри не відповідали, так би мовити, ринковим реаліям – скажімо, записані невеликі зарплати персоналу, врахований недостатньою маркетинг, оцінка ринку чи конкуренції тощо – відповідно треба було перераховувати середній чек, витрати, зрештою весь бізнес-план. Із проектів, презентованих сьогодні, мінімум два-три мають всі шанси на життя і будуть реалізовані протягом року, а це означає, що молодь буде задіяна в легальному бізнесі, новий бізнес принесе області внутрішній ВВП
– розповів запрошений експерт конкурсу,  директор ПМРА "МАРСМЕДІА", президент Міжнародного благодійного фонду "Здоров’я українського народу" Сергій Сошинський.  

Чи не найбільше уваги роботі з проектами приділили представники групи організаторів – не тільки допомагали на підготовчому етапі, а навіть брали участь у відповідях на питання журі до конкурсантів під час презентації.
Конкурсанти зробили великий крок у своєму розвитку, головне – знайшли в собі сили спробувати щось змінити в своєму житті, щось придумати, не плисти за течією.  Я за них радий, і я допомагаю їм, бо свого часу мені ніхто не допомагав. Це не перша битва стартапів, в якій ми в тій чи іншій якості беремо участь: десь виступали як співорганізатори, десь – виставляли спеціальні призи. До речі, сьогодні ми також приготували спеціальний приз близько двох тисячі доларів – команді, яка на нашу організацію справить найкраще враження. Ми не ставили умову, що це обов'язково має бути переможець за рішенням журі
- каже один із організаторів та консультантів конкурсу, співзасновник ГО "Полтава" Юрій Федоренко.

Не всі стартапи пройшли відбірковий тур, деякі проекти не були допущені до сцени. За словами організаторів, рішення було колегіальне і претендентам пояснили причину відмови, а також надали різнопланові консультації з бізнесових питань.
Оцінювали учасників конкурсу за кількома параметрами. По-перше – саму презентацію, тобто здатність донести інформацію до слухача та якість самої інформації. Кожен із членів журі виставив свою оцінку, потім вивели середнє арифметичне. Наступний фактор – перспективність бізнесу, як такого. Окремий пункт – готовність команди та командна злагодженість. Ми вирішили не називати розподіл місць серед тих, хто не переміг, щоб нікому не привити на все життя песимізм
 – прокоментував рішення член журі Лев Жиденко, оголошуючи результати конкурсу.

Переможцем конкурсу журі назвало проект промислової еко-пасіки "Династія меду". Як стало відомо, переможець лише на кілька сотих балу випередив проект "Вело-кафе. За інформацією, наданою організаторами заходу в прес-релізі, призами для переможців стануть "безкоштовне патентування їхньої розробки, використання зареєстрованної торгової марки та опціон для підприємців від таємного проекту".
Спеціальний грошовий приз у розмірі п'ятдесяти тисяч гривень був присуджений проекту освітніх програм "Skry ED".
Це не інвестиція, а просто подарунок команді. Він їх ні до чого не зобов'язує
 – уточнив Юрій Федоренко.


Підсумовуючи роботу конкурсантів, судді  звернули увагу стартаперів на недоліки та помилки при оформленні і захисті презентацій.
Є така фраза - "треба завжди закривати угоду". Як думаєте, скільки з вас правильно закінчили презентацію? Ніхто. В жодній презентації не було контактів автора. Продати щось і не представитись – це зробити все намарно. Запам'тайте на майбутнє: останньою строчкою вашої презентації завжди мають бути всі ваші номери телефонів
– наголосив наостанок член журі Вадим Яковенко.  

стартап, бізнес, проект, молодь, інновація

За темою:

  • Фокус на стартапи і інновації: Полтавський Інвестиційний Клуб організував перший івент
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.