ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 22.12


Бюджет-2019: що чекає на українців у новому році?

"Бюджет розбудови країни" – головний український кошторис із такою назвою українці отримали не "під ялинку", а заздалегідь. Він збалансований, забезпечує макроекономічну стабільність, запрограмований на подальший економічний розвиток, орієнтований на людину, – стверджує український Уряд. 

Але чого конкретно очікувати наступного року? Хто та на що може розраховувати?

Соціальний захист

У державний бюджет 2019 року заклали поступове зростання соціальних стандартів. Зокрема, мінімальна заробітна плата зросте  до 4 173 грн (на 450 грн або на 12% порівняно з січнем 2018 року). Також у 2019 році вперше в історії України пенсії будуть перераховані автоматично, в залежності від інфляції і зростання зарплати. В середньому, після перерахунку вони збільшаться на 15-20%. Загалом, фінансування Пенсійного фонду складе 167,5 млрд грн.
 
Грошей вистачить і на субсидії, і на їхню монетизацію
 
"Запланована загальна цифра на субсидії – 58 мільярдів гривень, із яких 55 мільярдів – на стандартну програму субсидій. Стандартна програма буде фінансуватись у повному обсязі, щоб забезпечити субсидії для всіх, хто їх потребує. Друга програма розпочнеться у пілотному режимі, і до кінця року перейдемо на повну монетизацію", – заявила міністр фінансів Оксана Маркарова.

На монетизацію субсидій передбачили 20 млрд грн. Це означає, що субсидіанти отримуватимуть "живі гроші", а не зниження платежів на розмір держдопомоги, як зараз.

Інфраструктура

У наступному році Уряд Гройсмана обіцяє продовжити масштабний ремонт і будівництво доріг. У 2019-му на дороги витратять 55,6 млрд грн, що на 17 відсотків більше, ніж цьогоріч. Збільшиться і фінансування програм забезпечення безпеки дорожнього руху. На це виділили 2,1 млрд грн. На місцеві дороги в якості субвенцій витратять більше третини всього Дорожнього фонду.

Розвиток територій

Свій відбиток у бюджеті знайшли і стратегічні завдання з децентралізації,  фінансового зміцнення і розвитку територіальних громад. У цілому, обсяг фінансових ресурсів місцевих бюджетів у порівнянні з 2018 роком зросте на 15,3 млрд і складе 568,7 млрд. грн. 

Для того, щоб збільшити ресурс місцевих бюджетів, були передбачені додаткові надходження: на місцях будуть залишати надходження від низки податків, зборів та акцизів. За рахунок передбаченого наповнення Державного фонду регіонального розвитку будуть відремонтовані і побудовані амбулаторії, дитячі садки, школи, будинки культури і багато інших об’єктів. Так, в цьому році за рахунок коштів ДФРР та субвенції на розвиток об’єднаних територіальних громад вже реалізується 3 170 проектів  на загальну суму 7,7 млрд грн.

Енергоефективність

На цю статтю видатків у бюджеті заклали 2 млрд грн, з них 1,6 млрд отримає Фонд енергоефективності. Відтак українці зможуть отримати допомогу на енергомодернізацію власних осель. Триватиме і програма "Теплі кредити", на її реалізацію передбачено 400 млн грн. За чотири роки дії програми "Теплі кредити" вже отримали  500 тисяч українських родин.

Економічне зростання

Відповідно до Держбюджету, в 2019 році планується зростання ВВП на рівні 3%. З урахуванням того, що після подолання падіння економіка України зростає вже десять кварталів поспіль, ці цифри мають цілком реальний вигляд.

Ключовим елементами Державного бюджету на 2019 рік стали реалізація великих інфраструктурних проектів, оборона країни, забезпечення фінансування реформ, підтримка і покращення соціальних стандартів.

"Державний бюджет 2019 – це бюджет сталої розбудови країни. Зміни, які ми робимо, – це не точкові зміни. Це зміни, які вплинуть на різні сфери і на розвиток держави в цілому",– підкреслив Володимир Гройсман.

влада, гроші, бюджет, уряд

За темою:

  • Основні функції та завдання фінансового плану
  • Торік бюджети громад Полтавщини поповнилися на майже 20 мільярдів
  • Область підсилює контроль за використанням бюджетних коштів
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.