ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:20 18.04

P


Чим відома Полтава

Полтава – місто у центральній частині України, адміністративний центр Полтавської області. Розташований на річці Ворскла, за 340 кілометрів на південний схід від Києва. Полтава є значним залізничним вузлом. Тут є кілька сучасних університетів, прекрасних музеїв і театрів.


Полтава є місцем однієї з найзначніших битв в історії – Полтавської битви 1709 року, що призвела до поразки шведської армії. Тут є безліч пам'яток архітектури, включаючи стародавні церкви, музеї, будівлі у стилі бароко та класицизму, які є чудовими прикладами культурної спадщини України. Сьогодні це центр культурного життя Полтавської області. 

Полтава славиться своєю національною кухнею, яка включає такі страви, як вареники, голубці, борщ і кашу.  Це батьківщина багатьох відомих людей, включаючи письменників, художників, учених та спортсменів. Місто є значним промисловим центром.

Що подивитись у Полтаві

Зібралися до Полтави? На цьому сайті ви знайдете найкращі ігрові майданчики та бонусні пропозиції, скориставшись якими, зможете покращити свій добробут, вирушити у подорож із великим бюджетом, щоб зробити це незабутнім. Звичайно, для цього також не завадить певна частка везіння.

Мальовниче місто Полтава славиться не тільки смачними галушками, а відоме своєю багатою історією. Це тихе місто над Ворсклою часто згадується завдяки чаклунству в Диканьці чи "Сорочинському ярмарку", написаним тут Гоголем, "Наталці Полтавці", створеній Котляревським та багатьом творам Тараса Шевченка. 

У наш час Полтава вабить до себе мальовничими пейзажами, унікальними храмами, цікавими музеями, архітектурними пам'ятками, величними парками, а ще гостинністю містян. 

Кругла площа 

Однією з найцікавіших туристичних локацій і символом Полтави — є Кругла площа зі своїм архітектурним ансамблем. Із 1802 року, після оголошення міста центром Полтавської губернії, владою було прийняте рішення про створення нової центральної площі. Основа Олександрівської площі будувалася протягом 36 років. Далі за декілька років в центрі площі був закладений парк із прекрасними алеями, названий Корпусним садом. Завдяки архітектору Амвросимову і меценату Кочубею, навкруги площі збудовано вісім будівель в стилі губернського класицизму, більшість з яких зведені в 1809-1811 роках. Серед них Малоросійський поштамт, в якому зараз розміщена Мала Академія мистецтв ім. Раїси Кириченко, Будинок генерала-губернатора, будинок Дворянського зібрання та інші будівлі. Олександрівський сад був свого часу переданий Петровському кадетскому корпусу, тому його перейменували в Корпусний парк. До кінця століття парк був переданий місту і відрізнявся від двох інших парків безкоштовним входом для всіх містян. За короткий період існування УНР на початку минулого століття парк називався Мазепиним гаєм, а за радянських часів — Жовтневим парком. На даний момент Кругла площа є не тільки окрасою центру міста, а й важливою транспортною розв'язкою.  

Біла Альтанка 

Іншою важливою архітектурною пам'яткою Полтави, зведеною в 1909 році, є Біла Альтанка. Збудована вона на місці розташування Подільського сторожового бастіону, що був укріплений лише земляними валами і крутими схилами. А поруч із бастіоном була сторожова вежа. Саме на такому символічному місці і з'явилася дивовижна Альтанка. У повоєнний час головному архітектору міста Вайнгорту вдалося відтворити Альтанку з восьми колон висотою 9 метрів у формі підкови. Після відновлення вона отримала нову назву — Ротонда Дружби народів. А напис зроблений над колонами з твору Котляревського "Наталка Полтавка" — "де згода в сімействі, де світ і тиша, щасливі там люди, блаженна сторона" - є актуальним в будь-який час. Вдале розташування Альтанки на горі дає можливість милуватися річкою Ворсклою, Інститутською та Монастирськими гірками. Вже не перший рік це популярне місце для містян та гостей, а також улюблена локація для фотосесій молодят і випускників шкіл. 

Хрестовоздвиженський монастир 

Серед важливих історичних пам'яток варто відзначити старовинний Хрестовоздвиженський монастир. Монастир заснували в 1650 році на згадку про перемоги гетьмана Богдана Хмельницького разом із козаками Полтавського полку над польським військом під Жовтими Водами. Спочатку був зведений дерев'яний комплекс, який спалили татари, а згодом на його місці збудували мурований — в стилі бароко. Розбудовою монастиря займалися відомі в той час полтавці. Пізніше, під час Північної війни на початку 18 ст. в монастирі навіть був влаштований штаб шведського короля Карла XII. А в кінці століття при монастирі відкрилася Слов'янська семінарія, в якій навчалися Іван Котляревський та батько Миколи Гоголя. Основними в монастирському комплексі є Хрестовоздвиженський собор, дзвіниця Свято-Троїцького храму та храм Симеона Богоприїмця. Серед краси церковних будівель писали картини Шевченко і М'ясоєдов. І саме тут останній створив унікальне полотно, на якому зобразив Шевченка кобзарем, який грає мандрівнику Миколі Гоголю. Цей шедевр М'ясоєдов подарував Полтавському театру. 

Поле Полтавської битви 

Один із найперших музейних закладів Полтави, який входить до Міжнародної організацій військових та історичних музеїв. У 1909 році істориком Павловським був створений музей історії Полтавської битви. Вже за рік видано каталог експонатів музею — гравюр, зброї та амуніції, яких на той час було більше трьох сотень. До середини минулого століття музей був закритий, а експозиція зберігалася в краєзнавчому музеї. В 1950 році музей відкрився в іншій будівлі, доповнений експонатами з інших музеїв, а через 9 років — діорамою "Полтавська битва". Чверть століття тому музей стає історичним і культурним заповідником, який займає площу в 700 га, де з'являється виставка "Козацька держава". В девяти залах музею можна побачити унікальну зброю, карти, картини, гроші та історичні документи. Заповідник багатий на різноманітні пам'ятники, присвячені захисникам міста, козакам. Крім цього на його території є братська могила, пам'ятник слави і Сампсоніївська церква. А ще кілька давніх поселень та три десятки скіфських курганів.  


Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.