ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:30 08.02


Ціни на сигарети та алкоголь цьогоріч зростуть. ІНФОГРАФІКА

Національний банк України прогнозує у 2018 році подорожчання тютюнової продукції на 18 відсотків, а алкогольної – на 11.

Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ за січень, опублікованому на сайті регулятора.

Подорожчання відбуватиметься через продовження підвищення урядом ставок акцизних зборів у рамках гармонізації з нормами Євросоюзу. За прогнозами НБУ, у наступних періодах ціни на тютюнову та алкогольну продукцію можуть зрости ще на 9-13%.

Як відомо, Верховна Рада 7 грудня 2017 року прийняла необхідні для збалансування державного бюджету України на 2018 рік зміни до Податкового кодексу про коригування, відповідно до індексу цін, ставок низки податків і зборів, встановлених в абсолютних значеннях. Законом передбачено підвищення ставок екологічного податку, ренти за користування надрами, ренти за спеціальне використання води і лісових ресурсів, акцизного збору на тютюнові вироби.

Зокрема, передбачається підвищення ставки акцизного збору на тютюнові вироби за графіком, в тому числі на 29,7% в 2018 році і далі на 20% щорічно до 2025 року до досягнення мінімального стандарту ЄС – 90 євро за тисячу штук.

 

Інфографіка Юлії Деркач

ціна, гроші, акциз, бізнес, алкоголь, тютюн, сигарети, Нацбанк

За темою:

  • Найдорожча полтавська квартира знаходиться у будинку на Соборності
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.