ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:45 17.10


Далай-лама поспілкується з полтавцями: просять задати питання

20 жовтня лауреат Нобелівської премії миру Далай-лама XIV вперше поспілкується з усіма українцями, включно з полтавцями у прямому етері. Він проведе годину онлайн.

Спочатку він звернеться до всієї України, а потім відповідатиме на запитання. Тема розмови — освіта й мир у часи пандемії. Участь у бесіді візьмуть експертка з освітніх політик, міністерка освіти і науки України (2016 — 2020) Лілія Гриневич, фронтмен гурту “Антитіла” та друг Фонду ООН у галузі народонаселення Тарас Тополя, телеведуча каналу “1+1”, кураторка проєкту “Право на освіту” Наталія Мосейчук, а модеруватиме зустріч голова Ради ГО “ЕдКемп Україна”, співавтор концепції Нової української школи Олександр Елькін.

Запитання Далай-ламі може написати будь-хто з мешканців Полтавщини — їх збиратимуть до 10:00 18 жовтня на сайті події.

Етер почнеться о 6:30 через різницю в часі, але його можна буде подивитися в запису. Спілкування відбуватиметься англійською мовою, супроводжуватиметься перекладом на українську.

У Далай-лами є стала практика онлайн-зустрічей з жителями різних країн, зокрема вони нещодавно проходили у Великій Британії, Тайвані, Індії. Це завжди відбувається рано-вранці за київським часом — і не тільки через його напружений графік, а ще й тому, що ці діалоги транслюються також і в багатьох інших країнах.

Тепер така можливість є і в українства.

Паростки цієї ідеї з’явилися у лютому минулого року, коли делегація найбільшої освітянської спільноти EdCamp Ukraine, до якої входять представники шкільної освіти з усіх куточків держави, відвідала Малий Тібет в Індії. Там з 1959 року постійно мешкає духовний лідер тибетського народу, лауреат Нобелівської премії миру Його Святість Далай-лама XIV. Вивчаючи систему місцевої освіти, українці отримали запрошення на особисту авдієнцію з цією видатною людиною.

Як відомо, Далай-лама вбачає у світській освіті, заснованій на загальнолюдських цінностях, шлях до миру й процвітання людства. Д

ля досягнення цієї мети, у співпраці з провідними світовими вченими, він ініціював створення міжнародної програми соціально-емоційного та етичного навчання (СЕЕН) — її розроблено на базі дослідницького Університету Еморі у США.

По-перше, Далай-лама вважає освіту головним у світі інструментом змін на краще, як він написав у книжці, “релігією майбутнього”. І його переконання, що розвиток співпереживання, розуміння взаємозалежностей, плекання радості не менш важливі у навчанні, ніж академічні знання, — нам надзвичайно відгукується.

По-друге, ситуація, в яку потрапила Україна, — агресивний сусід на сході, окупація територій, вигнанці та біженці — схожа на історію його батьківщини. Тому, звісно, він неабияк переймається долею України.

Зустріч стала початком дружби — невдовзі українці отримали персональні запрошення на світову презентацію програми СЕЕН, яка відбулася у квітні 2019 року в Нью-Делі. А вже на П’ятій національній (не)конференції EdCamp Ukraine у липні цього ж року було презентовано пілотний проєкт з упровадження по всій Україні програми з розвитку м’яких навичок, який зараз проходить у 26 школах 23 областей країни за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інституту проблем виховання Національної академії наук України, Громадської служби миру GIZ — Україна (відповідно до наказу МОН від 18.11.2019 р. № 1431).

У травні 2020 року на Антикризовому національному онлайн-EdCamp 2020 було опубліковано звернення Далай-лами щодо пандемії. Серед іншого, він говорив: “Якою б складною не була ситуація, ми повинні рішуче й сміливо використовувати науку і людську винахідливість для подолання сучасних проблем. Це природно, що перед лицем загрози здоров’ю і благополуччю ми відчуваємо страх і тривогу. Утім, я знаходжу неабияку втіху в такій пораді щодо будь-якої проблеми: якщо можливо щось зробити — зроби це і не хвилюйся, якщо неможливо — хвилювання не допоможуть”.

Спілкування продовжиться онлайн та публічно.

“Далай-лама є духовним лідером буддистів, але не через це ми його запросили до розмови, — пояснює Олександр Елькін. — Він — авторитет для всього світу, взірець стійкості, принциповості, милосердя, прагнення до миру. До нього дослухаються президенти і монархи, його книжки входять до списків бестселерів, його внесок у подолання насильства зараз, мабуть, найбільший. Саме тому нам цікаво поговорити з ним про освіту зараз і у світі “після”, про Україну, про наше теперішнє і майбутнє. А онлайн-формат надає можливість приєднатися до цієї розмови кожному і кожній”.

Щоб узяти участь у прямому етері з Далай-ламою та наступних онлайнових дискусіях, отримати всі матеріали й відеозаписи та залишити запитання для Далай-лами XIV, треба зареєструватися на сайті події. Найактуальніші й найцікавіші з отриманих запитань обиратимуть ведучі та ставитимуть у прямому етері.

Сайт події діалогу у прямому етері з Далай-ламою XIV, лавреатом Нобелівської премії миру. 

20 жовтня 2020 року з 6:30 до 7:30 за київським часом він звернеться до українського народу і відповідатиме на питання українок і українців.

Запитання збирають на сайті події до 10:00 18 жовтня.

Тож мешканці Полтавщини мають чудову нагоду написати свої питання до Далай-Лами.

 

Організатори діалогу — найбільша в державі освітянська спільнота EdCamp Ukraine. Вони вже бачилися з Далай-ламою у 2019 році, і ця подія — логічне продовження дружніх відносин.

Попереджаючи ваші логічні запитання, зауважимо, що ця онлайн-зустріч не про релігію.

Сам Далай-лама говорить: “По-перше, я людина, а вже потім — тибетець чи буддист”. Тому це буде діалог не з релігійним лідером, а з лідером думок і ідей, провідником миру у світі. Більше того, Далай-лама вважає освіту “релігією майбутнього”, пропагує гуманізм і відповідальність, що співпадає з цінностями EdCamp Ukraine.

 

 


Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.