ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:07 04.02


Депутати не подолали "вето" мера і не звільнили його "замів" і виконком

Сьогодні на позачерговій сесії Полтавської міської ради депутати не змогли повторно проголосувати за звільнення заступників мера та за розпуск виконкому - не вистачило голосів.

На черговому засіданні позачергової сесії Полтавської міської ради було всьго два питання - про заступників міського голови та виконком. Раніше депутати їх звільнили, однак міський голова наклав "вето" на їхнє рішення.

Нині депутати мали повторно "зняти" чиновників, але, оскільки сесію призначили вчора на сьогодні - не всі встигли на неї прибути. Так, на початок засідання було 37 депутатів, пізніше прибув 38-й.

Ми три місяці б'ємося з міським головою, інакше це не назвеш... Маємо право винести недовіру міському голові. Аби полтавці знали, як працюють їхні обранці, є пропозиція поіменного голосування,

- сказав з трибуни депутат Олександр Шамота.

Сьогодні міський голова неодноразово порушував регламент. На комісії законності і правопорядку маємо розглянути дії міського голови. Цю ситуацію інакше, як протистоянням назвати не можна. Важливі питання зависають, тому що міського голову все задовольняє. От, вранці збирався міськвиконком, про що ми не знаємо. А там важливі питання вирішуються,

- зазначив депутат Андрій Матковський.

Сьогодні ніякого міськвиконкому не було, Андрію Всеволодовичу, не вводьте в оману депутатів. Якщо у когось амнезія – це погано,

- вставив свою репліку Олександр Мамай. За його даними, якраз завтра відбудеться засідання міськвиконкому о 10:00, куди можуть вільно пройти всі бажаючі.

Ми сьогодні є свідками того, як міський голова маніпулює законами. Те, що Мамаю не вигідно – не приймається. Тим часом по одному Передерію три кримінальних провадження. Або ви почнете працювати, або ми висловимо вам недовіру. От якщо б була онлайн-трансляція сесії… Вам треба тільки шоу і циркові вистави,

- така думка депутата Сергія Чередніченка. Але насправді онлайн-трансляція заходу була, про що тут же повідомив міський голова присутніх.

Давайте по-іншому ставити питання. От ви, Олександр Федорович, виносите питання на голосування по-іншому, ніж воно прописане і проекті рішення. Давайте домовлятися,

- закликав депутат Дмитро Сенчакович.

Позиція нашої фракції така. Ми не будемо голосувати за подолання вето. Тому що старий міськвиконком по закону має працювати до обрання нового,

- так прокоментувала намагання депутатів "зайнятися" виконавчим комітетом Оксана Деркач.

Мер Полтави Олександр Мамай, вислуховуючи різні думки колег по сесійній залі, зазначив, що врешті-решт вони навчаться працювати і вже скоро досягнуть консенсусу:

У мене є надія, що до 16 лютого ми ліквідуємо питання із секретарем, заступниками і міськвиконкомом.

У результаті поіменного голосування депутати не змогли подолати "вето" Мамая за повторне зняття "старих" заступників міського голови. Для цього було необхідно набрати 28 голосів. У підсумку лише 20 – за. Такі ж результати показало голосування за розпуск міськвиконкому.

За проголосували депутати з фракцій "БПП "Солідарність", "Партія простих людей" та "Свободи". Всього - 20. Фракція "Совісті України" голосувала проти, фракції "Рідного міста", "Самопомочі" (3 особи) та "Батьківщини" утримались.

Отже, рішення депутатів щодо цих двох питань, які вони приймали на попередній сесії, чинності так і не набули.

Старі чиновники продовжують виконувати обов'язки.

Нагадаємо, на сьогоднішній позачерговій сесії, яка тривала всього годину, депутати виділили 74 тисячі гривень із резервного фонду на боротьбу із снігом та бурулями на дахах будинків у Полтаві.

Анна СОЛТОВСЬКА

Мамай, Шамота, Матковський, Деркач, сесія, міськрада, голосування

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.