ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:01 23.12


Депутати знову не скасували премію імені Лялі Убийвовк та не заснували премію імені Юрія Горліс-Горського

Депутати Полтавської облради знову не скасували премію Лялі Убийвовк, хоч на неї і немає кандидатів, а обласну премію імені Юрія Горліс-Горського так і не заснували.

Уже не вперше депутати ставили питання скасування премії імені Лялі Убийвовк, але остаточне рішення на сьогоднішньому засіданні сесії обласної ради теж не прийняли. Точніше, знову проголосували "проти". Головним обґрунтуванням для скасування цієї нагороди стало звернення Полтавського обласного центру туристичної і краєзнавчої роботи щодо відсутності подань на її здобуття за останні два роки.

Також в даному питанні ініціатори змін наголошують і на нових суспільно-політичних реаліях в Україні після Революції Гідності.

Поряд зі скасуванням премії Лялі Убийвовк автори ініціативи планували заснувати нову, на честь українського військового та громадського діяча Юрія Городянина-Лісовський (літературний псевдонім Юрій Горліс-Горський). Але депутати не підтримали дане рішення попри прохання заступника голови облради Анатолія Ханка повторно повернутися до нього та проголосувати "за".

Основна мета запропонованої премії полягала у сприянні національно-патріотичному та військово-патріотичному вихованню молоді Полтавщини, премією мали нагороджувати, зокрема, АТОвців та волонтерів.

Планувалося, що премія буде вручатися щорічно до Дня захисника України – 14 жовтня.

Історична довідка

Юрій Юрійович Городянин-Лісовський (1898-1946), літературний псевдонім Юрій Горліс-Горський – український військовий і громадський діяч, старшина Армії УНР, письменник, наш земляк (народився у селі Демидівка на Полтавщині). Своє життя Юрій Горліс-Горський присвятив боротьбі за незалежність України: захищав Українську Народну Республіку від більшовицької військової агресії, належав до українського підпілля, був політичним в’язнем. Юрій Горліс-Горський є автором високопатріотичних прозових творів: "Отаман Хмара" (1934), "Червоний чортополох" (1935), "Холодний Яр" (1937) та інших.

культура, література, облрада, премія, Юрій Горліс-Горський

За темою:

  • Депутати облради не підтримали скасування договорів оренди з УПЦ МП
  • Укриття в опорних школах області мають збудувати на сто мільйонів 
  • Олександр Біленький скликав чергову сесію Полтавської облради
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.