15:42 09.12 2083
Депутати Полтавської облради не скасували премію Лялі Убийвовк, яка не вручається вже два роки, але натомість не заснували нову премію імені Юрія Горліс-Горського - для АТОвців і волонтерів.
На сьгоднішньому засіданні Полтавської обласної ради депутатам не вистачило голосів, аби скасувати премію імені Лялі Убийвовк і заснувати нову - імені Юрія Горліс-Горського.
Відсутність подань на здобуття премії Полтавської обласної ради імені Лялі Убийвовк у 2015 та 2016 роках, нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції гідності
- так пояснюється потреба скасувати премію Лялі Убийвовк у пояснювальній записці до рішення.
Цю премію заснували 17 липня 2013 року і затвердили рішенням сесії. Цікавим є обгрунтування потреби такої премії в тодішньому рішенні.
За ініціативи фракції Комуністичної партії України в обласній раді, до 95-річчя від дня народження Героя Радянського Союзу, керівника підпільної молодіжної комсомольської організації "Нескорена полтавчанка" Лялі Убийвовк... Для відзначення жителів області за вагомий особистий внесок у збереження патріотичних традицій і утвердження спадкоємності, патріотичне виховання підростаючого покоління
- так обгрунтовували потребу цієї премії в рішенні 17 липня 2013 року.
Довідка. Ляля Убийвовк - полтавка, після окупації міста нацистськими військами створила підпільну комсомольсько-молодіжну групу "Нескорена полтавчанка". 6 травня 1942 року усі найактивніші учасники групи були заарештовані. Після жорстоких тортур 26 травня 1942 року Ляля Убийвовк була розстріляна разом із п'ятьма іншими підпільниками за міським цвинтарем у Полтаві.
Того ж 2013 року премію вручили двом ветеранам війни і праці та шкільному вчителю історії, наступного - журналісту, колективу краєзнавців-пошуковиків і вчителю історії. 2015 року і 2016 номінантів на премію не знайшлося. Номінанатам мали виплачувати по дві тисячі гривень.
Однак депутати Полтавської обласної ради не затвердили ідею скасувати цю премію як таку, що себе вже вичерпала - не вистачило голосів "за".
Наступним питанням порядку денного було заснування премії імені Юрія Горліс-Горського, яку вручали б, зокрема, АТОвцям і волонтерам.
Основна мета Премії – сприяти національно-патріотичному та військово-патріотичному вихованню молоді Полтавщини. Премія вручається щорічно до Дня захисника України – 14 жовтня. Премія присуджується військовослужбовцям, ветеранам Збройних Сил України, учасникам бойових дій, митцям, педагогам, представникам молоді
- ідеться в проекті Положення про премію.
Премія вручалася б у номінаціях "національно-патріотичне виховання", "захисник України", "урок мужності", "волонтерська діяльність", "мистецтво". Нагородженим пропонували вручати диплом і чотири тисячі гривень.
Довідка. Юрій Юрійович Городянин-Лісовський (1898-1946), псевдо - Юрій Горліс-Горський - український військовий і громадський діяч, осавул Першого куреня полку гайдамаків Холодного Яру, старшина Армії УНР, учасник Першої Світової війни, письменник, автор історико-документального роману "Холодний Яр" та інших творів, політв'язень, який народився у с. Демидівка, Решетилівського району, Полтавської області.
Але й тут депутати не підтримали ідею - знов не вистачило голосів "за".
Євген БРИЖ
Олімпійський чемпіон відновлює полтавські ліси
20:00 20.04
У Полтаві з’явиться новий книжковий фестиваль
16:15 19.04