ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:45 09.11


До 13 листопада полтавці голосують за автомати для пластику

На Полтавщині можуть з'явитись автомати для прийому порожніх пластикових пляшок, які видаватимуть винагороду, а також – контейнери для збору небезпечних відходів.

Такий екопроєкт зареєстрований на електронній платформі Всеукраїнського громадського бюджету. 

Голосувати за екологічну ініціативу можна до 13-го листопада у режимі онлайн.

 У Державному бюджеті вже закріплена сума 500 млн грн, що розподілятиметься за результатами голосування за проєкти.

Метою проєкту Полтавщини про встановлення автоматів є підвищення культури поводження з побутовими відходами, у тому числі небезпечними, шляхом облаштування відповідної інфраструктури для збору пластику та небезпечних відходів в 16 містах Полтавської області.

Автомати й контейнери планують поставити у містах обласного та районного значень: Полтаві, Гадячі, Горішніх Плавнях, Гребінці, Глобиному, Миргороді, Кременчуці та інших. Передбачається, що обслуговувати їх мають екобуси. 

До речі, аби пластикові пляшки правильно та легко утилізувати, їх потрібно мити, викидати кришечку та стискати, випустивши повітря. 

 Щодо бюджету, то загальна вартість проєкту складає 1 015 000 грн. Один контейнер для збирання небезпечних відходів має вартість 11 тисяч гривень, а автомат для збору пластикових пляшок з видачею винагороди – 31 тисячу гривень. На інформаційно-промоційну кампанію планують витратити 51 800 гривень.

Для територіальних громад Полтавщини повсюдною проблемою є те, що небезпечні відходи збираються і накопичуються разом з побутовим сміттям, об’єм якого, на жаль, збільшується щороку. Такі шкідливі речовини, як батарейки, люмінесцентні лампи, скляні градусники потрапляють у сміттєві баки кожного господаря, а потім безконтрольно вивозяться на сміттєзвалища чи полігони. Від цього підземні води, ґрунт і повітря щодня поглинають важкі метали, кислоти, ртуть, завдаючи катастрофічної шкоди довкіллю і здоров’ю людей.

Так, розкладання однієї батарейки триває близько 150 років, скла ламп та термометрів – понад 1000 років. Що стосується пластику, то його з кожним роком також стає все більше через повсюдне використання у побуті виробів з пластику (поліпропілену), в першу чергу ПЕТ-пляшок. Як наслідок, все гостріше постає проблема пластикового забруднення і його хаотичного накопичення. Ця ресурсоцінна сировина також повинна збиратися окремо від твердих побутових відходів.

Реалізувати проєкт зможуть уже в 2020 році.

Полтавщина – одна із перших областей, яка долучилась до участі у ній. Від Полтави зареєстрували проєкт, авторів якого турбує довкілля, під назвою «GO GREEN BOX».  

екологія, пластик, сміття, збір

За темою:

  • У Полтаві погіршилася якість повітря
  • Пісок на поверхнях та жовті хмари: пил із Сахари змивають полтавці
  • У Полтаві хочуть забудувати заповідні землі на березі Коломаку
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.