ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 03.09


До Полтави завітали учасники проекту "Переможці-2".ФОТО

2 вересня в Полтавському музично-драматичному театрі відбулася урочиста презентація соціального мультимедійного проекту "Переможці-2". Виставка світлин триватиме на Театральній площі десять днів.

Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько

Соціальний мультимедійний проект "Переможці" (спільна ініціатива служби новин ТСН телеканалу 1+1 та журналу Viva!) розповідає про історії бійців АТО та волонтерів, які втратили кінцівки під час російсько-української війни.

Його основою стала серія фотографій роботи відомого українського фотографа Олександра Мордерера та арт-директора Тетяни Рубльової. 

15 величезних світлин, що зображують людей з протезами під час спортивних вправ, у Полтаві розмістили просто неба на Театральній площі. Експозиція триватиме до 12 вересня. Хоча виставка, яку привезли до Полтави, має назву "Переможці-2", координатор проекту, ведуча телеканалу 1+1 Соломія Вітвіцька, зазначає, що проект один, він триває, і не припинявся ні на день.

Ми не ділимо це на частини – першу чи другу. Це всі наші Переможці, просто зараз ми робимо більший акцент на спортивній реабілітації та спортивному протезуванні, оскільки хлопці після поранення пройшли певну реабілітацію і їм зараз дуже хочеться займатися спортом. Спорт – найкраща реабілітація, так говорять ті, хто пройшов таку за кордоном. Але маємо прогалину в нашому законодавстві – ветеранам АТО спортивні протези не ставлять. Тобто, звичайні, для ходьби – так, але ж не протези, які дозволяють дуже швидко ходити або бігати

  – розповіла Соломія Вітвіцька.

За словами Соломії, в "Переможцях-2" 15 учасників, усього взяли участь у проекті понад 35 осіб. Хтось отримав протез, комусь виконали необхідні пластичні або відновлюючи операції…Далеко не всі учасники проекту зображені на світлинах.

Фотопроект демонструє, що люди з протезами – повноцінні члени суспільства, які, як і інші громадяни, є щасливими, красивими та повними сил для нового життя.

Для маленьких і дорослих полтавців ця загальнодоступна виставка стане уроком мужності, патріотизму, відданості і незламності.

Після створення тематичних світлин проект обростає іншими видами мультимедіа – за його мотивами відзняли відеоролики, світ побачили два спецвипуски журналу Viva! та серія тематичних сюжетів на каналі 1+1.

Полтава також має шанс підтримати свого героя і зібрати гроші на спортивний протез для ветерана російсько-української війни Костянтина Фішера. Доброволець з 2014 року, снайпер, він втратив ногу після поранення з крупнокаліберного кулемета. Але залишився енергійною, позитивною, сильною людиною. До війни Фішер серйозно займався східними єдиноборствами, а нині хотів би продовжити цю практику.

Під час заходу Костянтину Фішеру члени полтавської неурядової громадської організації "Рух "Є свідомі!"" вручили символічний сертифікат, який засвідчує початок збору адресних коштів на індивідуальне виготовлення спортивного протезу ноги. Костянтин вже мав консультацію з лікарем-протезистом, всі мірки зняті, навіть обрахована вартість протезу – це трохи менше 400 тисяч гривень.

Я дуже не люблю, коли люди, що піклуються про поранених учасників АТО, кажуть "ми робимо це для того, щоб вони жили повноцінним життям". Повірте, вони живуть повноціннішим життям, ніш більшість з нас! Але вони хочуть займатися тим, що люблять – ці хлопці обрали спорт, і ми маємо їх у цьому підтримати

  – вважає активістка руху "Є свідомі!" Світлана Варвянська.

Однак проект "Переможці", окрім виховної, має ще й соціальну мету.

Щоб повноцінно займатися спортом, ветеранам потрібні спортивні протези ніг. Такий, наприклад, має наш земляк, розвідник, ветеран АТО 23-річний Юрій Дмитренко.

Юрій розповів, що раніше не займався бігом, але в процесі реабілітації дуже зацікавився цим спортом. Настільки, що в жовтні візьме участь у великому марафоні морських піхотинців (США).

Біговий спортивний протез отримав завдяки Проекту підтримки протезування в Україні, від Україно-канадського міжнародного фонду підтримки. Основні кошти на нього виділило Посольство Австралії в Україні.

Юрій Дмитренко також планує узяти сьогодні участь у полтавському напівмарафоні – в команді зі Світланою Варвянською та своїм колегою по проекту "Переможці" Вадимом Мазніченком. Юрій планує бігти естафету, причому два етапи – спочатку п'ять, а потім ще шість кілометрів.

Я раніше бігав п'ять кілометрів, тому не думаю, що на марафоні у мене будуть якісь проблеми. Це для мене тренування й така собі підготовка перед марафоном морської піхоти в США, де я буду бігти десять кілометрів

  – розповів Юрій Дмитренко.

На відкриття виставки до Полтави також завітав параолімпійський спортсмен, чемпіон Європи і світу з веслування на каное Сергій Ємельянов, який на презентації проекту "Переможці" в Одесі пробіг дистанцію разом з побратимами, тоді вдалося зібрати гроші для ще одного учасника проекту, Миколи Полторака.

Насправді, фізична реабілітація дуже важлива, оскільки після поранень ми дуже слабкі. Але з часом, коли ми фізично стаємо сильніші, ми можемо реабілітувати себе і в спорті, і в інших напрямках, наприклад, у творчості – в музиці, в танцях тощо, тому всім бійцям рекомендую займатися спортом

  – зазначив Сергій Ємельянов.

Учасників проекту підтримують відомі особистості та мотиваційні тренери світового рівня. Як-то Нік Вуйчич, який уже провів дві зустрічі з "Переможцями". Найближчим часом, за словами Соломії Вітвіцької, планується ще одна зустріч. Дуже важливо, що Нік заряджає хлопців позитивом та наснагою, вчить триматися самим та підтримувати оточуючих. Отримані навички позитивного мислення учасники проекту передають іншим ветеранам – у спілкуванні, на тренінгах, а також волонтерам та небайдужим людям – подорожуючи різними містами та країнами.

Проект "Переможці" відвідав понад двадцять міст – не лише в Україні, а й у інших країнах світу. Хлопці за кордоном відвідали Торонто, Брюссель, Ригу, кілька французьким міст... Були у Ватикані, де учаснику проекту Олександру Швецову навіть вдалося зробити світлини з Папою Римським. Окрім виставок, "Переможці" також подорожують в рамках проекту "Вірні збірній" – разом з іншими уболівальниками підтримують Національну збірну команду України з футболу. Так, сьогодні вони відправляються за улюбленою командою до Рейк'явіка. 

Переможці, ветерани АТО, медіапроект

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.