ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 08.08


Домашнє насильство - головне не мовчати

#СтопНасильство: полтавцям розповіли що робити та куди звертатися, якщо вони стали жертвами домашнього насильства.

За даними ГУ Нацполіції в Полтавській області, працівники мобільної групи "ПОЛІНА", яка працює на території міста Полтави, лише за минулий місяць відреагували на 267 повідомлень, пов’язаних із домашнім насильством, повідомляє Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області.

Діяння фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, які вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, між колишнім чи теперішнім подружжям, також, між особами, які спільно проживають однією сім’єю - все це відноситься до домашнього насильства.

Як захиститися від домашнього насильства?

"У жодному разі не мовчати! Забудьте про всі сподівання, що агресор одумається і втихомириться. Навпаки, чим довше ви мовчите про проблему, тим більше насильник переконується у своїй безкарності, й тим дужче у нього розв’язуються руки",

– наголосив очільник юстиції Полтавщини Олег Тимченко.

Куди звертатися за допомогою у разі необхідності?

  • уповноважених підрозділів органів поліції за телефоном 102;
  • служби у справах дітей за телефоном у Полтаві 50-27-27 (вул. Соборності, 45, к.201, м. Полтава);
  • Центру для жінок, які опинились у складних життєвих обставинах, БО "Світло Надії" за телефоном +38 066 829-55-73 (вул. Монастирська, 32, м. Полтава);
  • Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області та скористатися послугами адвоката за телефоном у Полтаві 56-26-66 (вул. Європейська, 37/40, м. Полтава);
  • національної гарячої ліні з запобігання домашньому насильствам, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації за телефоном 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер із мобільного);
  • національної дитячої гарячої лінії за телефоном 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків із мобільного).

Яка відповідальність може загрожувати кривднику?

З січня 2019 року в Україні набули чинності зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України, що стосуються відповідальності за домашнє насильство.

Залежно від характеру правопорушення, відповідно до КУпАП домашньому тиранові може загрожувати не тільки штраф (до 680 гривень), але й адміністративний арешт (до 15 діб).

Систематичне насильство в сім’ї (фізичне, психологічне, економічне) залежно від тяжкості скоєного карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

За сексуальне насильство над неповнолітньою або малолітньою особою, вчинене близькими родичами або членами сім’ї, суд може призначити ув’язнення від 5 до 8 років.

суспільство, насильство в сім'ї, домашнє насильство, ПОЛІНА

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.