ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 31.08


Двохсотлітній будинок у центрі Полтави захистили від руйнування

У першій половині ХІХ століття на Першотравневому проспекті, 13 збудували адміністративний будинок. Цьогоріч для захисту старовинної будівлі на неї уклали охоронний договір.

Це відомо зі звіту за виконання Міської програми охорони культурної спадщини і збереження історичного середовища Полтавської громади.

Адміністративний будинок у Полтаві

Пам’ятка тепер має охоронний договір, бо власника зобов’язали укласти його судовим рішенням. У 2021 році його внесли до Переліку об’єктів культурної спадщини, як щойно виявлений об’єкт історії та архітектури.

Пам’ятку звели у середині XIX століття, даних про архітектора немає. Це двоповерхова будівля з цегли у стилі зрілого класицизму. Вона належала депутату Полтавського дворянського зібрання Володимиру Петрашу. Пізніше адміністративний будинок використовували для різних службових приміщень, установ та кооперативних курсів.

Після Другої світової війни з метою отримання додаткової площі для службових приміщень будинок перебудували. Відповідно, внутрішнє планування зазнало змін, зовні він майже не змінився.

У другій половині ХХ століття в будинку розміщувалися різні установи та організації, певний час працювали кооперативні курси.

Наразі будинок примикає до червоної лінії Першотравневого проспекту, є невід’ємною складовою частиною забудови фронту вулиці.

Як повідомляє ЗМІСТ, об’єкт є цінним архітектурним зразком, що формує сприйняття та забезпечує історичну ідентичність Полтави.

Адміністративний будинок
Адміністративний будинок (Джерело – histpol.pl.ua)
захист, архітектура, культурна спадщина

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.