ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:00 16.12


Фракція прогульників і відмінники з мандатом. Як полтавські депутати відвідують сесії

Четвертий рік каденції Полтавської міськради завершився, а запам’ятався він новою коаліцією, новим виконкомом, плюс трьома новими депутатами та фактично мінус однією фракцією в раді.

ГО «Полтавська Платформа» підготувала звіт про відвідування пленарних засідань — одному із обов'язків місцевих депутатів.

Перш за все, зазначимо, що рік каденції рахували від 26 листопада 2018-го (дата, коли відбулося перше засідання міськради сьомого скликання) до 26 листопада 2019 року. За цей час відбулося 9 сесій, а точніше 11 пленарних засідань (враховуючи той факт, що двадцять третя позачергова сесія складалася із трьох засідань), ухвалено понад 400 рішень. Проте далеко не всі члени депутатського корпусу були присутні на засіданнях під час обговорень і голосувань за важливі для міста питання. 

Якщо говорити про загальні тенденції, то за рік не було жодного пленарного засідання, на якому були б усі без винятку 42 депутати полтавської міськради. За результатами аналізу протоколів голосування та відповіді на запит про доступ до інформації, найменше відсутніх обранців було під час двадцять другої сесії у квітні 2019-го. Тоді не з'явилися семеро членів фракції "Совість України", для якої пропускати сесії у повному складі за рік стало нормою.

Найбільшу кількість відсутніх було зафіксовано під час двадцять шостої позачергової сесії. На пленарне засідання у серпні 2019-го не з'явилося вже 15 депутатів: до фракції "Совість України" (7 осіб) додалася також у повному складі фракція БПП "Солідарність" (тоді 8 осіб). Нагадаємо, що до цього на двох попередніх сесіях (у червні й липні) БПП "Солідарність" вийшла з коаліції і втратила трьох своїх заступників міського голови. Голова фракції Андрій Матковський тоді причиною відсутності депутатів назвав "сором" за дії колег по корпусу:
 — Нам соромно за позицію депутатів "Рідного міста", СДП, "Батьківщини" та "Свободи", які розподілили перевиконання бюджету в 150 мільйонів. І визначили пріоритетом не фінансування закінчення ремонтів у дитсадках, школах, лікарнях міста та пропозиції зі створення Молодіжного центру ініціатив. Натомість вирішили підвищити заробітну плату своїм висуванцям…

Проте сесія відбулася і без обох фракцій корпус ухвалив понад 30 рішень.

Що ж до пропусків, які назбирала за рік кожна із семи депутатських фракцій, то об'єктивно визначити їх кількість наразі неможливо. Адже лише три з них від початку четвертого року каденції не змінювали свого складу, це "Совість України", "Свобода" та СДП. Інші чотири – "Солідарність", "Рідне місто", "Самопоміч" та "Батьківщина" то змінювали чисельність фракції, то проводили добровільну ротацію депутатів.

Однак, якщо брати до уваги лише фракції зі сталим складом, то перше місце очевидно отримує СДП, рік каденції фракція закрила без пропусків. Друге місце має "Свобода", у пасиві членів фракції шість пропущених засідань. 

Абсолютним же чемпіоном за кількістю прогулів є "Совість України", депутати якої за 12 місяців так і не з'явилися на жодному з 11 пленарних засідань.

Не пропустили жодного засідання за рік Дмитро Батигін, Едуард Волков, Микола Перепелиця, Володимир Соколовський (всі - "Рідне місто"), Сергій Бутко, Дмитро Сенчакович (обидва - "Самопоміч"), Олександр Кісільов, Юрій Синяк, Олена Чірікова-Зоріна (всі - СДП), Анатолій Клименко, Дмитро Петров, Олександр Пінчук (усі - "Батьківщина"), Сергій Литвиненко, Тарас Синяговський, Вадим Ямщиков (усі - "Свобода") та секретар міської ради Олександр Шамота.

Сюди ж відносимо і депутатів-новобранців, які набули повноважень упродовж четвертого року каденції та не набралися пропусків. Маємо на увазі Тараса Бойка і Віктора Харченка з "Рідного міста".

До слова, не включили до рейтингу вже екс-депутата, колишнього члена СДП Сергія Луценка, який упродовж четвертого року каденції був позафракційним. Нагадаємо, Сергія Луценка відкликали за народною ініціативою у жовтні 2019 року. Замість нього до фракції СДП увійшов Олександр Рагулін, який набув повноважень 29 листопада під час сесії міської ради.

У Полтавській міській раді зберігається тенденція, коли депутати реєструють свою присутність на сесіях, однак фактично пропускають від кількох питань порядку денного до майже цілого засідання – це зафіксовано у результатах поіменного голосування. Прикладом є фракція ВО "Батьківщина", яка у повному складі покинула двадцять четверту сесію на початку засідання. Однак офіційно пропусків членам фракції не зарахували.

Зазначимо, фахівці проаналізували відвідування пленарних засідань за три роки каденції і з’ясувалося, що лише двоє депутатів жодного разу не пропустили сесію.

Громадська кампанія "Атестація депутатів місцевих рад" спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад із 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. За реалізацію ініціативи у Полтаві відповідає ГО "ПОЛТАВСЬКА ПЛАТФОРМА".

політика, влада, міськрада, депутатство

За темою:

  • У Полтаві планують компенсувати приватним клінікам витрати на МРТ для військових
  • Полтавщина є лідером по залученню безробітних до "Армії відновлення"
  • В області реорганізують п'ять медичних закладів
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.