ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:45 20.09


Заарештований гелікоптер Жеваго передали ЗСУ

Заарештований гелікоптер екснардепа, акціонера банку «Фінанси та Кредит», олігарха з Полтавщини Костянтина Жеваго передали на службу ЗСУ.

Про це 20 вересня повідомили у Державному бюро розслідувань.

 

Гелікоптер арештований у межах розслідування кримінального провадження ДБР у березні 2023 року.

За рішенням військового командування його забрали на потреби армії. Це повітряне судно належало підконтрольній олігархові фірмі. Олігарх використовував його в особистих цілях під час перебування на території України.

Жеваго підозрюють у розтраті 113 мільйонів доларів із нині збанкрутілого банку «Фінанси та Кредит». Мільярдер контролює компанію Ferrexpo, який належить Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат. 27 грудня його затримали в Куршевелі за запитом Державного бюро розслідувань, після чого він перебував під вартою.

ЗМІСТ писав, що справа про корупцію у Верховному Суді пов’язана з ухваленням рішення на користь Костянтина Жеваго.  Об'єднання використовували як «бекофіс» для маскування злочинної діяльності у Верховному Суді. Адвокат виступив посередником в передачі хабаря керівництву Верховного Суду для ухвалення судового рішення в інтересах Жеваго.

За словами директора НАБУ, першу частину хабаря передали 3 травня, а під час передачі другої частини керівництво Верховного Суду викрили. Йдеться про 2,7 млн доларів.

Пресслужба Костянтина Жеваго заперечила, що він має стосунок до цієї корупційної справи. Також представники олігарха заявили, що не на його користь Велика палата Верховного Суду визнала законність придбання пакета акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату компанією Ferrexpo, а «в інтересах великої, публічної компанії з поважними акціонерами, яка торгується на основному майданчику Лондонської фондової біржі».

Нагадаємо, що у 2002 році компанії, пов'язані з Жеваго, купили акції у чотирьох офшорних компаній з орбіти VS Energy:

  • Trimcroft Services Limited (9,32%);
  • Emsworth Assets Limited (12,14%);
  • Calefort Developments Limited (12,14%);
  • Gilson Investments Limited (6,59%).

За кілька років колишній акціонер ГЗК звернувся до суду з позовом про визнання недійсним договору купівлі-продажу акцій. Після судових розглядів усі претензії відхилили у 2015 році.

«Ліга» пише, що на початку 2021 року оскарження угоди відновили. Чотири компанії звернулися до суду із вимогою «про визнання недійсним договору в частині й відновлення становища, що існувало до порушення прав». Їхній головний аргумент полягав у тому, що брокер, який укладав угоду, не мав відповідної ліцензії.

Господарський суд Києва відхилив позови колишніх акціонерів у травні 2021 року, але у вересні 2022 року Північний апеляційний господарський суд скасував це рішення, постановивши витребувати з володіння Fеrrexpo AG спірні пакети акцій на користь компаній.

5 січня стало відомо, що суд у Шамбері звільнив олігарха під заставу в мільйон євро до наступного слухання про його екстрадицію. Дату засідання перенесли на 19 січня, бо адвокати Костянтина Жеваго та сторона обвинувачення попросили більше часу для розгляду справи.

2 лютого мільярдер Костянтин Жеваго знову мав виступити у слідчій палаті апеляційного суду у Шамбері. Однак засідання перенесли на 16 березня, бо надані стороною захисту документи надійшли надто пізно. Зрештою французький суд відмовив в екстрадиції Костянтина Жеваго до України за підозрою в розтраті коштів.

Жеваго, корупція, конфіскація

За темою:

Топ-5 за тиждень :









Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.