14:37 08.08 1709
"Полтававодоканал" - підприємство, яке надає послуги з постачання населенню та підприємствам питної води і відводу стоків. Мають абонентами 144000 фізичних осіб і 3372 — юридичних. На "Полтававодоканалі" працюють близько тисячі співробітників.
Днями виповнюється півроку, як Василь Воротинцев переміг у конкурсі на посаду гендиректора "Полтававодоканалу".
Розкажіть, чим ви займалися до того, як очолили "Полтававодоканал"?
Трудову діяльність почав із 16 років. Потім був інститут. Перша серйозна посада — головний інженер місцевого водоканалу у Слов’янську. Тоді мені було 26 років. Там працював п’ять років. Після цього чотири роки займався бізнесом. Потім знову запропонували повернутися у комунальну сферу. П’ять років працював начальником галузевого об’єднання комунального господарства Святогорська. З 2002 по 2012 року очолював КП "Донецьккомуненерго", в якому працювало близько семи тисяч чоловік.
Які основні проблеми виникали тоді під час роботи?
Коли я очолив "Донецьккомуненерго", воно закінчувало свою історію. До об’єднання входило 24 комунальних підприємств і їх хотіли "розірвати", щоб вони з обласної перейшли у міську власність. Але після року роботи підприємства вже не хотіли цього робити. Коли я прийшов, заборгованість по зарплаті складала 11 місяців. За рік ми погасили всі борги і підняли зарплату на 10 відсотків. Налагодили взаємодію з колективами, організували єдиний розрахунковий центр.
Поговоримо про тариф: чому зараз люди платять стільки і скільки взагалі вони мають платити?
У нас тарифи прийняті з 1 жовтня 2016 року. Вони, вважаю, пораховані коректно. Воду ми сьогодні підіймаємо з глибини у 400-800 метрів. Це артезіанська вода і мешканці Полтави знають її високу якість, це чи не найкраща вода в Україні. Тому ціна у 7 гривень за тонну якісної артезіанської води — нормальна.
Прийшовши на цю посаду, я пообіцяв не підіймати ціну до кінця року. Хоча це треба було робити ще в березні на 25-30 відсотків, адже збільшилася мінімальна зарплата та зросли ціни. І в більшості водоканалів України це вже зроблено на початку весни. Нам вдається стримувати тарифи за рахунок внутрішніх резервів: впровадженням заходів енергозбереження, бригадного підряду, приділяється особлива увага виконанню робіт із іншої діяльності.
А яка ситуація з тарифами у менших містах області?
У них на сьогоднішній день вода і каналізація коштують на 60-70 відсотків дорожче, ніж у нас. Зараз розраховуються тарифи на наступний рік. Робиться це за мінімальними витратами, які потрібно нести, бо відчуваємо соціальну напругу по країні. Тому рентабельності у нас практично немає. У районних дільницях, підпорядкованих "Полтававодоканалу", ми штучно стримуємо тарифи. Якби цього не робили, там би були тарифи у 7 разів більші, ніж зараз.
Марія ІВАНЕНКО