ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:00 27.11


Головні події тижня. Найцікавіше, що ви могли пропустити 21-27 листопада

Аварії через ожеледицю, штраф чиновникові за ями й вибоїни, заборона видобутку газу, підозри ОДА у бік переселенців, поновлення міліціонерів, річниці Майдану і Голодомору - такі найяскравіші події минулого тижня.

Фото Олега Журавльова, ZN.ua, Дарії Черкашиної, Влади Алмазної. Колаж Євгена Брижа

Дороги і дурні

Цього тижня до Полтавщини прийшла справжня зима. Як завжди - неочікувано: на вулицях слизько, на дорогах - ожеледиця, аварії й затори. Злітали навіть фури.

Але про дороги цього тижня є що розповісти і в позитивному ключі. Ну, тобто для нас із вами - в позитивному, а от для директора КП МШЕД, яке мало би ремонтувати шляхи - не дуже. Бо його оштафували за вибоїни на проїжджій частині. Чим не прецедент для чиновників України?

Школу відремонтували, нові газові свердловини поки не створюватимуть

Хороша новина? Цього тижня їх було ще чимало. Наприклад, довели до прийнятного стану школу №6 - тепер вона зовні виглядає більш ніж пристойно. Що там відбувається всередині - краще знати учням, але проходити повз тепер приємніше.

Виявляється, гроші на це знайшлися. Воно й не дивно: Полтавщина (і Полтава разом із нею) - регіон, який заробляє і віддає до держбюджету набагато більше, ніж отримує. Можливо, щось собі і лишає - не знаємо. Але на другому пленарному засіданні сесії більшість депутатів облради знову відмовила видобувним підприємствам у дозволах качати нафту й газ із надр області. Чому - читайте в наших репортажах.

СБУ хоче боротися з переселенцями, яких можуть використати терористи, а до поліції поновлюються неатестовані міліціонери

На цьому ж засіданні більшість не виділила додаткові гроші правоохоронцям - поліції, прокуратурі та СБУ. Про турнікет за чверть мільйона, який хотіла собі прокуратура, ми писали минулого тижня, а тепер з'ясувалося, на що саме просила гроші СБУ. З'ясувалося із пояснювальної записки з облдержадміністрації, де говориться про небезпеку регіону від переселенців зі сходу, мовляв, частину з них можуть використати терористи з ДНР/ЛНР. І треба проводити відповідну роботу, зокрема, здобувати дані з мобільних телефонів. Наші кореспонденти і документ роздобули з цими "проханнями" - читайте і дивуйтеся.

А тим часом до поліції, якій грошей поки не дали, хочуть повернутися колишні міліціонери, які не пройшли переатестацію. За вересень таких було вже 23 - усі вони поновилися на роботі через суд. І далі, безумовно, буде...

Робота їм знайдеться - це факт, бо, наприклад, чергове гучне пограбування і вбивство сталося на Полтавщині: з інтервалом у дві години було пограбовано дві родини і вбито чоловіка. Злочинців шукають.

Із розряду курйозних - новина про спробу полтавця провезти до Росії наркотики... в пиріжках. Затриманий автор винаходу говорить, що так йому порадив зробити друг.

АТОвці добилися будинку, волонтери продовжують допомагати

А поки силовики просять гроші, змагаються з "переселенцями-терористами" і шукають наркотики в пиріжках - у Полтаві вже почали зводити обіцяний будинок для родин АТОвців. Там, щоправда, теж багато запитань - як розподілятимуть квартири, якою буде ціна і так далі - але процес, як-то кажуть, пішов. Про все це можна прочитати в матеріалі наших кореспондентів.

І хтозна, чи пішов би він узагалі, аби не зусилля самих АТОвців і волонтерів, які їм допомагають. Останні й минулого тижня не припиняли робити свої добрі справи. Наприклад, власноруч виготовляють новорічні і різдвяні подарунки, які потім продадуть на ярмарку, а виручені гроші віддадуть на благодійність. А днями біля Свято-Успенського Собору встановили будиночок Святого Миколая - там теж можна буде привітати один одного зі святами приємними сюрпризами і долучитися до допомоги.

А от декому зараз не до підготовки до свят. Одне з найбільших підприємств області - "АвтоКрАЗ" - має одразу кілька судових позовів про стягнення боргів та навіть визнання підприємства банкрутом. Віримо, що ситуацію розрулять так, щоб не загубити завод і вирішити все по-справедливості.

Згадували Майдан, Голодомор і рахували декомунізовані пам'ятники й назви

Але, незважаючи на економічні негаразди, всілякий кримінал і негоду, країна й місто таки потроху змінюється. Про волонтерів уже писали (і писатимемо), а ще минулого тижня надзвичайно багато полтавців узяли участь у заходах, присвячених річниці Майдану. І хоч воно більше нагадувало старі-добрі "добровільно-примусові" сходки, а до мікрофона часом підходили ті, кого Майдан якраз і виніс на вершини влади - в цілому День гідності і свободи виявився важливим для багатьох полтавців.

Зміни відчуваються і в прощанні з символами минулого: днями управління інформації прозвітувало про свою роботу з декомунізації. І хоч на Полтавщині ще лишилися і погруддя Леніну, і пам'ятник Котовському - але, якщо вірити документам чиновників, перелік усього, що перейменовано, демонтовано і змінено, нараховує 123 аркуші. Серйозна робота.

Та найголовніший із публічних заходів минулого тижня - скорботна хода з лампадками, присвячена жертвам Голодомору в Україні. Наші кореспонденти пишуть, що участь у ній узяли сотні полтавців. Це означає, що поруч із АТОвцями "на передку", поруч із волонтерами в тилу, ще й пересічні полтавці починають мислити ідеологією і інтересами власної країни й близько до серця приймати те, що трапилося в історії і відбувається зараз. А це вселяє неабиякий оптимізм, тому що з ідеєю, принципами і вміннями в голові можна збудувати краще життя собі й нащадкам. І ніякі "терористи-переселенці" чи поновлені неатестовані міліціонери в цьому не завадять, якщо буде натхнення і віра в себе. Чого вам і бажаємо цього тижня.

підсумки, тиждень

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.