ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:00 20.11


Головні події тижня. Найцікавіше, що ви могли пропустити 14-20 листопада

Покарання патрульних, які оштрафували суддю, купівля облрадою годинників із кристалами "Сваровськи", стрибок цін на ринку, вибух біля Орла і заметіль в області - такі події запам'яталися нам за тиждень.

Фото Олега Журавльова, СБУ, ДСНС, Нацполіції, powerlifting-ipf.com. Колаж Євгена Брижа

Грошей - багато. Але не в усіх

Минулий тиждень остаточно переконав автора: наша країна - багата і заможна. І все в ній буде добре. Щоправда, може, не у всіх. Але от дуже поталанить тим, кого Полтавська обласна рада за якісь вагомі здобутки нагородить годинниками з кристалами "Swarovski". Таких годинників за бюджетні 50 тисяч закуплять 12 штук - якраз для нагороджень. Сподіваємося, якійсь доярці чи механізатору такий подарунок колись таки дістанеться - і буде їм щастя.

Не тільки в обласному бюджеті, виявляється, водиться купа зайвих грошей. Багатенько їх у тих, хто слідкує в нашій заможній країні за законами. Чергова порція електронних декларацій оброблена нашими журналістами - і черговий подив: у судді Полтавського адмінсуду Романа Молодецького в декларації за минулий рік вказані 20 (!) земельних ділянок під Києвом, у Бориспільському районі, площею понад 16 тисяч квадратних метрів!

А от суддя Октябрського районного суду Наталія Тімошенко у декларації за 2015 рік раптово зазначила те, чого не було в неї в 2014 році - дві земельні ділянки площею 1000 кв.м. і 87 кв.м., а також житловий будинок площею 65,6 кв.м. Щоправда, в новішій декларації вказано, що все це придбано до 2014 року, але ж відомостей про це немає. За збігом (безумовно, випадковим) під час Революції Гідності саме ця суддя вела справи проти полтавських майданівців, а в 2013 році визнала обгрунтованим рішення міськради про збільшення проїзду в Полтаві.

Добре бути суддею

Взагалі, в нашій щасливій і безтурботній країні добре працювати саме суддею. Можна, наприклад, безкарно порушувати правила дорожнього руху і поводитися з поліцією як барин з холопами - і нічого тобі за це не буде, а їх - засудять. Саме так і сталося з суддею Струковим - він виграв суд проти поліціянтів, які зупинили його за порушення правил. Суд вирішив, що поліція вчасно не увімкнула нагрудну камеру, не зафіксувала якийсь критично важливий момент - ну то суддя й не винен, значить. А поліціянти, які намагалися вгамувати суддю, котрий розбушувався (кадри з відео облетіли всю Україну) - винні у перевищенні повноважень. Добре, хоч штраф не впаяли, - а могли б. Просто подивіться на обличчя цих поліціянтів у суді - вам усе стане ясно.

"Вдячний" народ рахує копійки і жахається від цін

А поки чиновники рахують метраж своїх земельних ділянок і виділяють бюджетні гроші на годинники з кристалами "Сваровськи", простий і вдячний люд рахує копійки для оплати комунальних послуг та порпається у напівпорожніх гаманцях, аби купити хоч щось на ринку. От, приміром, Чутове. Там жителька цього райцентру свариться з чиновниками через субсидію - ніби її мають нараховувати з першого числа місяця, а стали нараховувати - з 17. Просто замисліться: жінка готова подати до суду через 17 днів неоплаченої "комуналки". Ініціатива гідна захоплення, але ж до чого треба було довести людину...

Або інший приклад. Розвідали наші журналісти ціни на полтавському ринку і як вони мінються. Ну й виявилося, що уряд ці ціни "відпустив" і не контролює, і дещо, безумовно, подешевшало - приміром, так званий борщовий набір, а от хліб і яйця полізли вгору. Неврожаю ніби не було, кури несуться як і завжди, і при цьому чиновники божаться, що то не вони, виробники клянуться, що ціни не змінювали - то хто ж тоді? Загадка та й годі...

Молодь готова голосувати ногами

Бачачи те, що діється нині, молодь готова "голосувати ногами". Висновок такий напрошується після відвідин нашими кореспондентами виставки "Полтавський абітурієнт". Найяскравіший стенд - польського навчального закладу, який запрошує полтавців на навчання. Ви просто почитайте, що говорять абітурієнти - просто замисліться, як замислилися ми.

Зрештою, про рівень життя людей свідчить і статистика: виявиося, що полтавців уже далеко не півтора мільйони, як вважалося раніше. Їдуть геть або вимирають...

Вибух біля Орла і черговий хабарник в армії

А на додачу до всіх цих проблем, на вулицях нашого рідного міста й на теренах області чомусь тихіше і спокійніше не стає. Принаймні, в ніч після Дня студента прямо поруч із Орлом у самісінькому центрі міста хтось підірвав гранату - залишилась лиш чека, воронка і обпалена плитка. "Гранатометника" шукають.

А от офіцера одніє з військових частин області вже знайшли - з хабарем. Він вимагав гроші з підлеглих, щоб не притягати їх до відповідальності за порушення, щоб їм тихо і спокійно служилося, за можливість піти у відпустку, та й узагалі - чом би й ні. Затримали товариша в погонах прямо в кабінеті під час процесу передачі чергової "партії" мзди.

Спортивні скандали і перемоги

Два гучних скандали струснули полтавський спорт минулого тижня. Принаймні, гучними вони були для наших читачів. Перша ситуація - президент клубу "Гірник-Спорт" із Горішніх Плавнів змусив своїх футболістів пройти перевірку на детекторі брехні, адже їх підозрюють у тому, що вони зіграли "договірний" матч із маріупольським "Іллічівцем". Судіть самі: "Іллічівець" обіграв "Гірник-Спорт" 3:1, при цьому на результат матчу на біржі ставок Betfair було поставлено близько $ 274 тисяч, з яких понад $ 255 тисяч - на перемогу господарів. На тріумф гостей за підсумком першого тайму на біржі поставили близько $ 64 тисяч. Усі ці ставки виграли - рівно так усе по грі і сталося. Як сказав би один товариш "оттуда" - "Совпадєніє? Не думаю..."

Інша ситуація стосується полтавської "Ворскли". Виявилося, що у Господарському суді Полтавщини розглянули заяви від ПАТ "Банк Фінанси та Кредит" про стягнення більше чотирьох мільйонів гривень із футбольного клубу "Ворскла" та арешт трьох квартир і нежитлового приміщення. Обидві структури контролює олігарх Костянтин Жеваго, але в банкові зараз порядкує ліквідаційна комісія, ото й вишукує можливість зібрати все, що нароздавали банкіри. А оскільки у "Ворсклі" вже десятий місяць не платять зарплати футболістам, то і такий судовий позов був би відчутним ударом. Але - суд позов не задовольнив. Та є таке відчуття, що позов подібний - далеко не останній.

Але спорт цього тижня асоціювався не тільки зі скандалами. Вшосте поспіль уродженка Полтави Лариса Соловйова стала чемпіонкою світу з пауерліфтингу. На змаганнях у США Орландо Соловйова перемогла у сумі триборства з результатом 641,0 кг. За ходом змагань легендарна спортсменка покращила три своїх же рекорди світу: у присіданні зі штангою - 241,0 кг, у жимі лежачи - 180,0 кг та за сумою триборства - 641,0 кг. Загалом Лариса Соловйова має у своєму активі вже 72 світових рекорди, які вона постійно вдосконалює у протистоянні із самою собою. На світовій арені у нашої землячки немає конкурентів, вона єдина українка, введена до Зали слави світового пауерліфтингу.

В області на дорогах загрузали вантажівки, а в Полтаві снігу й не було

Радянькі випуски новин закінчувалися фразою "А тепер - про погоду". Отже, так закінчимо й ми. Половину області минулого тижня занесло першим снігом. Перші наслідки - відключення від електропостачання 21 населеного пункту в шести районах: Полтавському, Пирятинському, Чорнухинському, Лохвицькому, Зіньківському та Гадяцькому. Потім на дорогах стали буксувати і злітати в кювети автомобілі, навіть вантажівки - але рятувальники в цілому рапортують, що справляються із ситуацєю. Ну то й добре, поки так - бо зима цього року, як завжди, буде неочікуваною...

підсумки, тиждень

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.