ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:30 24.01


Комунальний лабіринт: хто відповідає за опалення під'їзду, залитий підвал та холод в оселях

Мешканці будинку на Зигіна, 4 на початку зими потрапили в комунальну пастку: платіжки за обігрів під'їду їм приходили, батарея не працювала, а ремонтники під час робіт нібито залили підвал і вимкнули опалення.

"Маю індивідуальне опалення, але все одно плачу "Теплоенерго"

Ця історія розпочалась у листопаді, коли мешканці багатоквартирних будинків отримали перші рахунки за теплопостачання.

Я маю індивідуальне опалення в квартирі. Проте щороку протягом опалювального сезону отримую платіжки від "Теплоенерго" – за обігрів під'їзду. У жовтні знову прийшов рахунок. І якщо раніше це було близько 50 гривень на місяць, то тепер виходить близько 200 гривень. Але за що ж я маю платити, якщо єдина батарея в нашому під'їзді зовсім холодна, та й двері не утеплені? Я написала листа в ПОКВПТГ "Полтаватеплоенерго" з проханням не стягувати з мене цю плату, адже послугу я не отримую

– розповідає Антоніна Віталіївна, мешканка будинку за адресою вул. Зигіна, 4.

За словами жінки, за кілька днів по тому, як вона надіслала лист в "Полтаватеплоенерго", до їхнього будинку прийшли представники ЖЕО №2, яке обслуговує цю будівлю. Після обстеження батареї, отримавши доступ до запірного крана, слюсарі вимкнули опалення в усьому будинку.

"Ми просили їх не вимикати опалення в мороз, але марно"

Ми просили їх не робити цього, адже на вулиці була мінусова температура, та майстер ЖЕО №2 не слухала, дала команду перекривати опалення. Я не розумію, до чого тут ми, чому весь будинок має бути без опалення через якусь там батарею в шостому під'їзді, це ж навіть не квартира

– обурюється пані Тетяна з третього під'їзду.

Мешканці один поперед одного розповідають, що їм довелося пережити. За їхніми словами, в перший день, 28 листопада, представники ЖЕО розгорнули активні роботи, спочатку зливши всю воду з опалювальної системи будинку.

Воду зливали просто в приміщення підвалу третього під'їзду, де знаходиться єдиний кран для зливу води. Тут води було вище коліна. А парувало так, як не в кожній сауні. До верхнього поверху було спекотно і волого. Якби ж перший раз вони воду зливали просто в підвал, але це постійна практика… У нас фундамент в районі третього під'їзду просідає, таке враження, що будинок потроху складається від країв досередини

– вступає до розмови Неоніла Іванівна.

У підвалі третього під'їзду волого, на стінах на рівні колін - вологі відмітки, на підлозі - мокрий пісок та уламки сміття. Схоже, що тут нещодавно було повно води. Ззовні по стіні будинка в цьому місці дійсно йдуть тріщини, що починаються від землі.

У шостому під'їзді теж волога підлога та є сліди води, що лилася з труби. Біля батареї ж, яку відремонтували, слюсарі залишили дірки в стінах.

Я минулого року біля цієї батареї власним коштом зробила міні-ремонт: заштукатурила дірки в стінах та підлозі, постелила шматочок лінолеуму, щоб було охайно. А вони, дивіться, що зробили – понівечили все, так-сяк щось поробили, і в такому вигляді й покинули. Дірки в стіні наскрізь, аж до підвалу

– жаліється Антоніна Віталіївна.

Три дні весь будинок був без тепла через батарею в під'їзді

Але, як з'ясовується з розмови, одним днем неприємності мешканців не обмежуються: після запуску системи опалення ввечері 28 листопада в деяких квартирах батареї так і залишилися холодними, про що люди телефоном повідомляли комунальні служби.

Тож наступного дня знову працювала бригада, воду зливали, проводили якісь роботи. А коли наприкінці робочого дня наповнили систему опалення гарячою водою, Антоніна Віталіївна випадково спустилася в той підвал, де лагодили батарею, та застала водограй окропу: з крану, який щойно ремонтували, під добрим напором лилася вода, а бригади вже й слід вистиг. Робітники, які приїхали на виклик, не стали обтяжувати себе роботою надвечір та просто відімкнули опалення, прирікши мешканців на ще одну добу холодних батарей.

Нормальне теплопостачання в будинку відновили лише ввечері 30 листопада. Обурені такою ситуацією мешканці написали скарги на адреси комунальних установ міста: управління ЖКГ Полтавської облдержадміністрації, ПОКПВТГ "Полтаватеплоенерго" та КП "ЖЕО №2".

Послуги надає "Теплоенерго" а забезпечує їх доставку ЖЕО

Ми, зі свого боку, запитали комунальні служби, ким і які саме роботи були проведені за вказаною адресою. А також поцікавилися, хто ж відповідальний за роботу опалювальних приладів в місцях загального користування (МЗК) будинків та яким чином відбувається нарахування оплати за опалення житлових будинків, в т.ч. за обігрів під'їздів.

При наданні послуг населенню підприємство використовує внутрішньобудинкові мережі житлових будинків, обслуговування яких здійснюється виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. /…/ Такими виконавцями є підприємства та організації комунальної власності територіальної громади міста Полтави (у даному випадку – КП "ЖЕО №2")

– повідомили нам у прес-службі ПОКВПТГ "Полтаватеплоенерго".

Посилаючись на Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, енергетики роз'яснюють, що у випадку, коли опалювальний прилад в МЗК передбачений, але не функціонує, саме балансоутримувач має привести його в робочий стан.

Методика, за якою нараховується оплата за обігрів МЗК для споживачів, які встановили індивідуальне опалення квартир, спирається на усереднені витрати тепла в опалювальний період в будинку, обладнаному приладами для обліку теплової енергії. Розмір оплати обраховується, виходячи з витрачених гігакалорій, а не за нормативами на одиницю площі МЗК, що припадає на одного мешканця.

Решта мешканців житлового будинку, відповідно до нормативно-правових документів, затверджених КМУ, оплачують послугу з централізованого опалення їх квартир за установленими нормативами (нормами) споживання з розрахунку за один квадратний метр опалюваної площі квартири.

ЖЕО-2 інформацією володіє, але не готове ділитися

Що ж стосується листа від КП "ЖЕО №2", він не такий інформативний. На жаль, відповіді про обсяг та характер проведених робіт, а також чи дійсно вода зливалася в підвальне приміщення і хто саме має контролювати справність батарей опалення в МЗК багатоквартирних житлових будинків, ми не отримали.

Натомість, в листі, складеному керівником юридичного відділу КП "ЖЕО №2" та за підписом начальника підприємства О.М.Ландаря, міститься короткий витяг із Закону України "Про доступ до публічної інформації.

Зі змісту Закону України "Про доступ до публічної інформації" з урахуванням запитуваної у листі (без дати та вихідного номеру) інформації випливає, що КП "ЖЕО№2" не є розпорядником публічної інформації

– зокрема, йдеться у відповіді підприємства.

На словах, дізнавшись, що про ремонтні роботи ми й так знаємо зі слів мешканців будинку, співробітники ЖЕО №2 знітилися та запропонували нашому журналісту поспілкуватись особисто з майстром, яка керувала виконанням робіт. Але майстер відмовилася від спілкування.

Я вважаю, що відповідь працівники ЖЕО вам надали неправомірно. Вони посилаються на закон "Про доступ до публічної інформації", де згадані органи місцевого самоврядування. ЖЕО №2 підпорядковане міській раді. І, можливо, носієм інформації дійсно є міська рада. Але комунальне об'єднання інформацію має, бо підписують ті ж акти виконаних робіт. І цілком могло нею поділитися. Є інші закони, згідно з якими відповідь мала бути більш змістовною

– прокоментувала відповідь ЖЕО №2 юрист Алла Войнова.

Вибачилися та забули

Тим часом на ім'я Антоніни Віталіївни у відповідь на скаргу мешканців надійшли листи з комунальних підприємств та установ. Відповіді з різних адрес містять однакову інформацію, практично дослівно.

З майже ідентичних відповідей ЖЕО №2 та управління житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації випливає, що вода з системи опалення зливалася лише двічі, та й то в каналізаційну систему.

На це Антоніна Віталіївна та її сусіди заперечують, що такої системи для зливу води ніхто з них в очі не бачив у цьому будинку.

Останнім, до слова, заявники отримали лист від КП "ЖЕО №2". Після того, як всі терміни відповіді, навіть з урахуванням поштової доставки, збігли, Антоніна Віталіївна особисто звернулася до канцелярії комунального підприємства. Там їй повідомили, що лист відправили ще в середині грудня, тож надали копію.

Про дії ремонтної бригади, внаслідок яких був залитий окропом підвал шостого під'їзду, в листі взагалі ані слова. Втім, КП "ЖЕО №2" перепросило мешканців будинку за незручності в роботі системи опалення протягом 28 листопада – 1 грудня.

У свою чергу, в листі управління ЖКГ Полтавської ОДА є обіцянка, що після детального вивчення ситуації фахівцями "Полтаватеплоенерго", в разі виявлення фактів відсутності опалення протягом 8-30 листопада, буде проведено перерахунок для мешканців будинку. Наразі подібний перерахунок отримала лише Антоніна Віталіївна, яка перша написала лист про батарею, що не працює. Перерахунок стосувався скасування оплати за обігрів під'їзду протягом жовтня та листопада.

Фахівці ж ПОКВПТГ "Полтаватеплоенерго" пообіцяли звернутися до КП "ЖЕО №2" за інформацією та в разі підтвердження відсутності опалення у вказаний період провести перерахунки для мешканців будинку. Якщо ж заявників не задовольнить кінцевий результат розгляду, в листі пропонують звернутися до суду.

ЖКГ, комунальники

За темою:

  • Справу щодо загибелі полтавської комунальниці закрили
  • УЖКГ Полтави замовляє катафалк за понад два мільйони гривень
  • Справа Скорика: вирок у розтраті 3,9 млн гривень із бюджету Полтави
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.